Nejdůležitější domácí akce pákařů už dopředu slibovala zajímavé boje. O čtrnáct titulů se ucházelo 112 nominovaných závodníků, osm v každé váhové kategorii. Sedm si jich vybojovalo právo účasti na extraligových soutěžích, osmý - obhájce titulu – byl nasazen přímo.
Pákaři Sokola Podivín byly znovu považováni za favority mistrovství. A prognózy se brzy naplňovaly. Nakonec do Podivína putovala z celkového počtu třetina titulů.

Začátek šampionátu přinesl velké překvapení. Na svůj první titul mezi ženy dosáhla na levou ruku juniorská reprezentantka Dana Surá ve váhové kategorii do 60kg. A nemělo zůstat jen při jednom. Zanedlouho na to se radovala ze zisku i druhého titulu, tentokráte na pravou ruku.
V nejnižší váhové kategorii mezi muži do 70kg se Michal Králíček umístil na 5. místě. Jedno z nejtěžších finále soutěže musel na pravou ruku přetavit ve vítězství Robin Svačina ve váhové kategorii do 80kg, aby přidal do své sbírky devátý titul, pokud se počítají juniorské i seniorské kategorie, ve své kariéře. Ve stejné váze se na 9. - 11. místě umístnil Jiří Fischer.

Ve váze do 90 kg dominoval na obě ruce Rostislav Svačina, když uzavřel počet získaných podivínských titulů na pět. O kategorii výše do 100 kg vybojoval druhé a čtvrté místo Radek Svačina. V nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg se Jaroslav Vavřina umístnil na 4. - 8. místě.
Podivínští pákaři tak úspěšně zakončily sezónu, na jejímž konci už po čtvrté za sebou převzali trofej pro nejúspěšnější oddíl za sezónu 2006 / 2007.