Senecká sportovní hala přivítala například reprezentanty zemí ze Švýcarska, Finska, Holanska, Litvy nebo Belgie, což na závody přilákalo i několik medailistů z evropského i světového šampionátu. Už tak vysokou úroveň Senecké ruky to ještě vylepšilo.

V této prošpikované silné konkurenci se pokusila uspět i česká reprezentace čítající dohromady desetičlennou výpravu juniorů, žen a mužů. Přesto se dokázala prosadit, když vydolovala osm cenných kovů. Jedním z nejúspěšnějších českých reprezentantů se stal po zásluze pákař Sokola Podivín Radek Svačina, který vybojoval dvě bronzové medaile. V hodnocení národů skončila česká výprava na skvělém třetím místě.

O jak mimořádně těžkou soutěž šlo, svědčí i fakt, že se Radek Svačina musel probít pavoukem vyřazovacích bojů ve své kategorii do 95 kilogramů na levou ruku se čtrnácti závodníky a na pravou dokonce s jednadvaceti soupeři.

„Slibná forma Radka Svačiny ledacos nasvědčuje před blížícím se mistrovstvím České republiky v páce,“ dodává spokojený trenér podivínských pákařů Rostislav Svačina starší.