Po složitém jednání putuje funkce nového prezidenta na nejjižnější cíp Moravy do Podivína. Důvěru dostal Robin Svačina (24 let). Robin je známý jako jeden z nejúspěšnějších sportovců regionu. V sobotu 17. ledna dosáhl dalšího životního úspěchu. Po krátké práci v nejvyšším orgánu svazu výkonného výboru a odstoupení prvního muže páky byl zvolen prezidentem ČAPR. Sice jen do řádné konference, která proběhne v prosinci tohoto roku, přesto byl zvolen jednohlasně od všech přítomných členů. Nejmladší prezident v historii České páky musí zajistit chod asociace a dovést svaz do řádné členské konference.

Nový prezident ČAPR Robin Svačina prozradil plány asociace na tento rok:

V první řadě je nutné zvládnout zimní a jarní část kalendáře akcí. Za další úspěšně dovést do konce extraligovou soutěž ročníku 2008/09. V únoru proběhne mezinárodní juniorská soutěž Visegrád Grand prix za účasti zemí Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Už tradičně je extraliga ukončena v březnu posledním kolem Velké ceny Podivína. Od výsledku extraligy se odvíjí nominace závodníků na mistrovství republiky jak jednotlivců tak družstev. Z jednotlivců je nominováno sedm nejlepších závodníků z každé váhové kategorie mezi muži, ženy, juniory a juniorky. Osmý (obhájce) je nasazen přímo.

Šest nejlepších družstev v soutěži má právo bojovat o mistra republiky, druhé a třetí místo. MR jednotlivců proběhne v dubnu. Nejdříve mladších a starších žáků součastně s juniory a juniorky do 18 let. O čtrnáct dní později i MR mužů a žen. Květen je vyhrazen pro MR družstev a soustředění reprezentace. V červnu odcestuje česka výprava na mistrovství Evropy do Bulharska. Po prázdninách odstartuje nový ročník extraligy 2009/10. Koncem listopadu začátkem prosince proběhne mistrovství světa v Itálii. Rok 2009 uzavře řádná členská konference české asociace přetláčení rukou.

(rs)