Nejúspěšnějším mužem mistrovství se stal po zásluze Rostislav Svačina mladší, který vybojoval dva tituly ve váze do 95 kg. Je tak historicky držitelem nejvíce dosažených titulů v páce. Ve sportovní kariéře jejich počet zaokrouhlil na patnáct.

Blízko k zisku titulu měli mezi muži Lukáš Dorazil ve váze do 65 kg, který nakonec skončil dvakrát stříbrný, a Robin Svačina ve váze do 75 kg získal druhé a třetí místo.Oba dva prohráli finálové zápasy těsně 2:1. Zvláště Robin platil daň za nedoléčenou pravou ruku z mezinárodní Golemovy ruky, na které zvítězil.

Radek Svačina šel poprvé na mistrovství republiky v nejtěžší váhové kategorii, kde někteří závodníci měli o několik desítek kilogramů více. Přesto nezklamal, když vybojoval dvě třetí místa.

V kategorii nad 50 let vybojoval ještě pro Podivín dvě bronzové medaile ve váze do 95 kg vedoucí oddílu a trenér Rostislav Svačina starší a dvě medaile, tentokrát stříbrné hodnoty, nejdéle působící pákař na české scéně Pavel Jamrich.

Velkou smůlu si vybral v průběhu závodu obhájce loňského titulu ve váze do 65 kg Michal Zapletal, který skončil dvakrát čtvrtý.

Junioři a juniorky tentokrát na tituly nedosáhli, přesto nezklamali. Michaela Jandová získala druhé a třetí místo ve váze do 55 kg. Ve váhové kategorii nad 55 kg vybojovala druhé místo Věra Mikulicová. Ve stejné váze byly úspěšné i sestry Kupkovy. Denisa získala druhé a třetí místo, Darina místo třetí. Junior František Polák získal druhé a třetí místo ve váze do 65 kg. Ve váze nad 65 kg uzavřel výčet úspěchů Podivína třetím místem Kamil Kupka.

Tvrdonické medaile

Do sousedních Kostic se vypravili i pákaři AWK Tvrdonice. Mistrem republiky v kategorii juniorů do 65 kg se stal na pravou ruku Pavel Mráz. Jeho bratr Jan Mráz obsadil 3.místo na levou ruku, taktéž v kategorii juniorů do 65kg. Do třetice Jan Krupica, který soutěží v kategorii juniorů nad 75 kg, se stal vicemistrem republiky na pravou i levou ruku.

V kategorii mužů do 65 kg závodil za Tvrdonice Michal Buček, ten ve velké konkurenci obsadil čtvrté i páté místo. Posledním závodníkem AWK byl Miroslav Krupica. V mužích nad 95 kg obsadil šesté místo na pravou ruku.

Zlato pro domácí trenérku

Také domácí pákaři celkem patnáctkrát vystoupili na stupně vítězů.V kategorii žen nad 60 kg levá ruka excelovala trenérka oddílu Věra Krásná, která dokázal ve finále po obrovském boji vyhrát a získala zlato.

V juniorské kategorii dívek do 55 kg na pravou ruku stanula na stupni nejvyšším Hana Gergelová, v téže kategorii na levou ruku vybojovala titul Nikola Barkóciová.

Až do finále na pravou ruku se dále dokázali probojovat Lucie Kaňová, Soňa Smékalová a Lukáš Samson. Zde však štěstí více přálo soupeřům a kostičtí siláci se tak stali vicemistry České republiky.

Bez cenného kovu neopustily Kostice ani kategorii mužů nad 50 let, kde bojovali i předseda domácího oddílu Miroslav Ořeský a Jaroslav Krásný. Oba borci shodně vybojovali bronzové medaile. Jaroslav krásný na levou ruku a Miroslav Ořeský na pravou ruku.

O vlásek unikla medaile Patriku Csapaiovi, Slavomíru Smitalovi a Patriku Hegnarovi, kteří obsadili čtvrtá místa. Jejich výkony však zasluhují uznání, neboť jsou v tomto sportu mladými nováčky.