Zapletal byl se svými výkony spokojený. Ve Slezsku podal jeden z nejlepších výkonů kariéry. Díky tomu získal v nové váhové kategorii premiérové medaile. „Abych byl upřímný, tak brzy jsem medaili ve váze do pětasedmdesáti kilo nečekal. I když mi v Opavě pomohl fakt, že se závodu nezúčastnila kompletní špička. Chyběli tam minimálně čtyři kvalitní závodníci," uvedl Michal Zapletal.

Ten si dal po předchozím klání oddech. „K závodům jsem se dobře připravil, i když po minulé akci jsem si dal téměř tři týdny volno, protože jsem byl přetrénovaný. Pauza mi rozhodně pomohla, protože v mém věku už je potřeba i dobře zregenerovat. Nejsem nejmladší a mé tělo nezvládá tak časté tréninky. Navíc mi spoustu sil ubírají noční směny," pronesl Zapletal.

Zkušený pákař vyrazil do Opavy v pět hodin ráno. „Po dlouhé době jsem musel celou cestu odřít sám. Ve tmě a mlze to bylo docela nepříjemné. Navíc jsem byl hladový, protože jsem si musel hlídat váhu. Nakonec vše dobře dopadlo," oddechl si Zapletal.

Ždánický rodák vstoupil do turnaje výhrou nad soupeřem z Hluku. Borci z Kyjovska přitom nevadil ani pomalejší start. Ve druhém souboji narazil Zapletal na oddílového kolegu a vítěze obou kategorií. „Soupeř musel do pětasedmdesáti kilo zhubnout, protože jinak běžně závodí ve váze do pětaosmdesáti kilogramů. Toho bych neporazil snad ani dvěma rukama," přiznal Zapletal.

Pětatřicetiletý bojovník musel v dalších kolech zvítězit, aby měl reálnou šanci na zisk medaile. „Nakonec jsem vyhrál následné čtyři duely. Především mě těší skalp Hrdličky z Hradce Králové, kterému jsem vrátil porážku z předchozí akce. Minule skončil přede mnou, teď jsem se zase radoval já," řekl Zapletal. „S výkonem jsem spokojený. Myslím, že mi šla síla nahoru," přidal.

V levé ruce už to byla pro ždánického siláka loterie. „Hned v úvodu jsem sice prohrál, ale pak jsem si připsal tři výhry v řadě, díky kterým jsem se dostal až na třetí příčku," radoval se Zapletal. Ten měl v Opavě i štěstí. „Jeden ze soupeřů se totiž vyfauloval," informoval Zapletal, který poslední výsledky nepřeceňoval. „V levé ruce opravdu nemám techniku. Vůbec nevím, co s tím mám dělat. Je to neustále stejná písnička. Bohužel mi ta levá nejde. Ale občas dokáži překvapit a je z toho nečekaná medaile," prohlásil.

Další významnou akcí hostí Praha. Člen Armwrestling klubu Podivín ale prestižní závod vynechá. „Rozhodl jsem se, že tam nepojedu. Chci se totiž pořádně připravit na mezinárodní soutěž v Dubňanech, která se na Želvě koná v únoru. V domácím prostředí chci udělat slušný výsledek,¨ pravil Zapletal, který se do té doby zúčastní nějaké mezinárodní soutěže. „Ale zatím není nic jistého. Závod v Dubňanech opravdu nechci podcenit, protože tam budu mít spoustu fanoušků a nerad bych je zklamal. Chci udělat nějaký výsledek kolem šestého míst," dodal Zapletal.