Do sportovního dění na Břeclvsku zase jednou promluvilo počasí. Při letošním ročníku Pálavské regaty, největšího domácího závodu, častokrát chybělo to nejpodstatnější pro jachtaření, totiž vítr.

„Je pravda, že tentokrát příliš nefoukalo. A když už, tak se vítr často měnil. Potom musíte přestavovat trať, a to zdržuje,“ prozradil president břeclavského jachtklubu Jiří Krabička.

Pálavská regata, první a největší závod letošní domácí jachtařské sezony, však přes nepřízeň přírody nebyla pro pořadatele zklamáním.

„Celkem se u nás představilo kolem sto dvaceti závodníků. Počasí nám sice nedovolilo odjet všechny rozjížďky, ale i tak byl závod regulérní. I v porovnání s předcházejícími ročníky to bylo dobré. Povedlo se to po všech stránkách. I v sobotu večer po té společenské. Všichni se dobře bavili, a to k tomu také patří,“ hodnotil první muž pořadatelského oddílu, kterému se kromě posádek z celé republiky, ale také z Maďarska, Slovenska i Rakouska.

Samotného závodu se v nejhojnějším počtu zúčastnily lodě třídy Evropa, kterých bylo 45. Nejlepší mezi nimi byl Tomáš Krejza z Jachtingu Styl.

Největším tahákem, kvůli kterému by mohli dorazit i diváci jachtingem nepolíbení, měla být Lenka Šmídová. Stříbrná medailistka z posledních letních olympijských her z Athén, však na jižní Moravu vůbec nedorazila.

„Lenka se přihlásila na závody přes internet, nakonec ale vůbec nedorazila. Nás to ale nijak zvlášť mrzet nemusí, vždyť ona už u nás byla tolikrát,“ smál se Krabička.

Jeho tým pořádá další závod hned následující víkend. Musí doufat, že při Pavlovské regatě bude příznivější počasí.

Zároveň se o slovo přihlásí i místní kitsurfeři, kteří rovněž zahajují sezonu. Nad vodní plochou Novomlýnské nádrže se tak opět může naskytnout zajímavý pohled.