Cyklistický závod přes nejkrásnější kouty jižní Moravy odstartoval přímo v historickém centru na náměstí v Mikulově. Absolutním vítězem dlouhé tratě na 62 km se stal dvaatřicetiletý břeclavský biker Milan Bachman, který trať sám pomáhal sestavovat.

„Letošní ročník byl výjimečný především rekordní účastí, přihlásilo se nám o stovku více závodníků než loni, větší zájem byl také ze strany rakouských cyklistů. Už podruhé jsme startovali přímo v historickém centru Mikulova, což je atraktivní prostředí nejen pro cyklisty, ale také pro přihlížející diváky, kterých letos díky pěknému počasí přišly desítky," zhodnotil pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Pro závodníky byly připravené dvě trasy o délce 36 km a 62 km. Cyklisté vyrazili z Mikulova vinicemi a polními cestami, po stopách dávného šlechtického rodu Lichtenštějnů, až do rakouských příhraničních vesniček. Součástí byl také vložený závod pro děti v areálu amfiteátru.

Autorem trasy Pálavského krpálu byl i v letošním roce Milan Bachman z břeclavského týmu CBase, který se s časem 2:01 stal také absolutním vítězem na dlouhé trati.

„Rozhodl jsem se až večer před startem, že vůbec pojedu. Zbylo na mě číslo jedna, což je určitá zodpovědnost. Trať jsem znal, kromě vedra žádné komplikace nebyly. Bylo to ale jako na poušti, vypil jsem tři láhve za dvě hodiny. Závěr už jsem jel jen s Milanem Fajtem a v cíli už jsem si minimální náskok pohlídal," zhodnotil závod téměř na domácí půdě Milan Bachman.

Mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Procházková z pražské stáje Cyklotrenink.com Vítězem krátkého okruhu na 36 km se stal brněnský závodník Václav Strnad z týmu Inkospor.