„Vloni jsme měli přihlášených na 450 účastníků, v letošním roce to vypadá, že překročíme rekordních pět stovek závodníků. Na dlouhé trati bude favoritem určitě znojemský cyklokrosový reprezentant Zdeněk Mlynář ze stáje Focus Cycling, který v současnosti patří k naší domácí špičce. Jsme sami zvědaví, jestli si na Pálavském krpále už po čtvrté za sebou dojede pro vítězství," přemýšlel hlavní pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Pro závodníky budou připraveny dvě závodní okruhy o délce 36 km a 62 kilometrů. Začátek delšího závodu je v sobotu v 10:30 dopoledne, závod na kratší trať odstartuje v 11:15. Start závodu je přímo na historickém náměstí v Mikulově, do cíle dojedou cyklisté v mikulovském amfiteátru.

Během dopoledne bude navíc v areálu letního amfiteátru odstartovaný také závod pro děti a nejmenší cyklisty od čtyř do čtrnácti let.

Pálavský krpál je určený jak pro hobby cyklisty, kteří si chtějí projet zajímavou trať vedoucí z Mikulova vinicemi a polními cestami až do rakouských příhraničních vesniček, tak pro výkonnostní bikery a profesionální jezdce. Autorem trasy je úspěšný břeclavský cyklista Milan Bachman. „Pojede se ze sedmdesáti procent po lesních a polních cestách, zbylých třicet procent připadne asfaltkám," přibližuje Bachman.

„Pálavský krpál zahájí v atraktivním prostředí historického náměstí sám starosta Mikulova Rostislav Koštial. Doufáme, že cyklisty přijdou na start povzbudit také stovky diváků. Pro závodníky jsme připravili zázemí v letním amfiteátru, kde budou moci přihlášení účastníci zdarma kempovat," dodal Zdeněk Janeček.