„Závod je určen především turistickým cyklistům, kterých je v tuto dobu v našem regionu obrovské množství a pořadatelé jim předkládají možnost strávit velice příjemný sportovně – zábavný den,“ uvádí ředitel akce Zdeněk Janeček.

Trať sice měří pouhých osm kilometrů, přesto si účastníci máknou. Cesta povede od Yacht Clubu u Mušovského jezera pod Pavlovem až nad vinařskou vesničku Pavlov. „Cyklisté projedou mezi vinohrady, kolem pavlovských sklepů uličkami Pavlova až nad vesnici do nejvyššího místa silnice směrem do Klentnice. Převýšení bude více než dvě stě metrů. Závod se pojede formou časovky s intervalovými starty jednotlivých závodníků,“ pokračuje Janeček.

Organizátoři slibují zájemcům velké lákadlo. Účast přislíbil známý sportovec Josef Zimovčák, jenž nedávno obkroužil Českou republiku na historickém kole. Za sebou má také starty na světových závodech typu Tour de France, Giro d´ Italia a La Vuelta Espana.

„Těším se. Bude tam spousta lidí, kteří jezdí na kolech. Líbí se mi tamní kraj jako takový. Kdysi jsem tam i běhávával, takže je mi to blízké. Je to pro mě taková příjemná záležitost,“ libuje si „Pepa“.

Sám je zvyklý šlapat kolem stovky kilometrů. Mohlo by se tak zdát, že avizovanou osmičku zvládne bez mrknutí oka.
Jenže.

Přírodní terén je něco jiného než asfaltka. „Určitě se zahřeju. Jede se i ve vinohradech, takže možná půjdu i kousek pěšky. V každém případě je to o cyklistice. A na jižní Moravě jízda na vysokém kole začala. Je to tedy zajímavá prezentace pro příchozí, aby se podívali, jak to dříve vypadalo,“ říká Zimovčák, kterého čeká kromě jízdy také autogramiáda. Pro zájemce má nachystané knihy a plakáty. Chystá se také navštívit doprovodný program.

Organizátoři přichystali cyklistům i divákům pestrý výběr. Vystoupit by měla například zpěvačka Anna K. nebo rocková skupina Another Way.
Závodu by se měl zúčastnit také cyklista Radomír Šimůnek. Pětadvacetiletý závodník se může pyšnit mnoha skvělými výsledky.

„Celodenní vstupenka včetně vstupu na večerní koncerty stojí 190 korun. Ti, kteří absolvují cyklistickou trasu, zaplatí pouhých 150 korun,“ uzavírá se vzkazem ředitel Janeček.