I když bylo horko, byl Pálka rád, že ho nečeká další mokrý závod. V tomto závodním seriálu běžně jezdí na rámu Blata s motorem GHR, ale tento víkend pro absenci bezpečnostního prvku na motorce musel přesednout na rám DM. Ve volných trénincích se hledal správný převod pro závod a Matyáš si zvykal na hodně dlouhou, rychlou, ale i technickou trať o délce 1 200 metrů. V první kvalifikaci zajel kolo za 1,05.929 a ztrácel tak na prvního necelé dvě a půl vteřiny. Tento čas mu zajistil třetí pozici na startovním roštu.

V první závodní rozjížďce Pálka výborně odstartoval a držel se na druhé pozici, bohužel když se jej pokoušel předjet soupeř z kategorie Gentleman, tak ho vyvezl mimo trať. Během tří kol Maty dokázal z posledního místa ztrátu dohnat a dokončit závod na 3. místě.

V další jízdě se po výborném startu "osmdesát čtyřka" držela půl závodu na druhé pozici, při průjezdu zatáčkou si ale jihomoravský jezdec soupeře dostatečně neuhlídal a o svou pozici přišel. Cílem tedy projel opět na 3. místě. Celkově si tedy připisuje na své konto dalších 32 bodů.

„Věděl jsem, že na druhé místo mám, ale bohužel mě potkal incident a sjet tu ztrátu mě stálo moc sil, které pak chyběly ve druhé rozjížďce. Pozitivní je, že je vidět můj posun a zase jsem se přiblížil k soupeřům na čele blíž," uvedl Matyáš Pálka, který nyní o víkendu přesedlá na trochu jinou disciplínu. "V sobotu si na Brněnské přehradě vyzkouším závody na Jetsurfu,“ prozradil.