Adria je dlouhá motokárová trať, která byla pro minimoto zkrácena na 1 102 metrů a byla pro téměř všechny účastníky úplně nová. Matyáš Pálka společně s týmem hledali v pátečních jízdách to nejlepší nastavení a ideální stopu.

Sobotní kvalifikace byla dramatická, Břeclavský závodník na sedmém místě sice ztratil na prvního 1,7 vteřiny, ale od třetího do sedmého místa se jezdci poskládali do jedné vteřiny. Nezbývalo tedy než zabojovat v závodě. „V prvním závodě jsem se dopustil chyby a dva soupeři mě předjeli. Musel jsem tedy zabrat a po několika vzájemných předjetích s Maurem Finellim jsem dojel pátý. Ve druhém závodě jsem dlouho jezdil na čtvrtém místě, o které jsem bojoval s Janem Poropatem, ale jeho zkušenost dospělého pilota a unavená spojka společně s ne stoprocentně fungující zadní brzdou zapříčinila, že jsem jeho tempo nedokázal udržet a nemohl jsem na něj zaútočit. Znovu jsem tedy skončil pátý," poznamenal Pálka.

Z Mistrovství Evropy se tak mladý břeclavský pilot vrací s celkovou pátou pozicí a ziskem 22 bodů. „Chci poděkovat všem, co mi celý víkend fandili nejen na okruhu, ale i z domu přes livetiming. Rád bych také poděkoval mým vyučujícím a spolužákům, kteří mi pomáhají zvládnout on-line učení a vycházejí mi všemožně vstříc. Velký dík patří také týmu GHR, týmu Space a rodině za perfektní podporu v průběhu celé sezóny a samozřejmě nejde opomenout velkou gratulaci soupeřům," dodal Pálka.

JAROSLAV MAREČEK