Druhý díl minibikového seriálu Trofeo Marco Simoncelli v italské Ferraře byl napínavý nejvíc díky předpovědi počasí. Ranní trénink i první kvalifikaci odjel Matyáš Pálka s “mokrými” pneu na osychající trati a bylo z toho poslední místo na roštu s časem 43,708 s.

Ve druhé kvalifikaci se již jelo na suchu, břeclavský jezdec v posledním kole čas stáhl na 42,306 s, a startoval tak ze 6. pozice na startovním roštu. První závod kategorie Open byl odložen pro hustý déšť, a jelikož se povětrnostní podmínky neumoudřili, rozhodl ředitel závodu o odjetí jen jedné závodní rozjížďky pro všechny kategorie.

Pálka si odjel se svou „padesátkou“ premiéru na opravdu velké vodě. Závod byl zkrácen na 12 kol a bylo vidět, kdo už má zkušenosti s jízdou na vodě. Borec s číslem 84 se přes své počáteční obavy popral s novým soupeřem - vodou výborně a bez pádu projel cílem na 3. místě. "Největším adrenalinem bylo dnes počasí. Litovali jsme, že nejsou nějaké univerzální pneu dva v jednom. Ve druhé kvalifikaci jsem čas vylepšil, ale ne úplně podle svých představ, takže mám úkol na příště. Do závodu jsem šel s obavami, protože se silnější motorkou nemám na vodě žádné zkušenosti a tak jsem si v tu chvíli přál mít Jetsurf místo minibiku. Byl to opravdu náročný závod, ale zvládl jsem to bez pádu. Myslím, že můj první pohár za třetí místo je zasloužený a jsem moc rád," uvedl Matyáš Pálka.