Čtvrtý ročník jezdeckých závodů Sonet Cup přilákal do jezdeckého areálu Centra volného času Pavučina v Hustopečích téměř stovku jezdců z dvanácti stájí. Ti se desítkám přihlížejících diváků představili v pěti různých soutěžích.

Spokojení mohli být především domácí jezdci z CVČ Hustopeče, kteří získali tři první místa, včetně vítězství v nejprestižnější soutěži Sonet Cup s výškou překážek do 100 cm. Čistou jízdou v nejrychlejším čase jej vybojovala Leona Rosová na koni Dája.

Z vítězství se radovala také domácí Lucie Smejkalová na Karamele, která si odnesla pohár Hustopečské televize určený pro vítězku soutěže mladých jezdců v kategorii pony. Ve stejné soutěži v kategorii velkých koní pak zvítězila Zdenka Kopečková ze Šitbořic na koni Melkart.
Dramatická byla Cena DD reklamní agentury určená pro zkušené matadory. Jako jediný prošel zcela bezchybně parkurem Petr Valoušek z Velkých Pavlovic na svém koni Nik a překvapivě zvítězil před svými zkušenějšími soupeři.

Soutěž družstev i jízdu zručnosti pro malé adepty jezdeckého umění zpestřili pořadatelé nečekanou podmínkou. Start povolili pouze jezdcům v maskách. „Změna je život,“ komentovala to ředitelka závodů Gábina Zatloukalová. „Chtěli jsme tyto dvě volné soutěže trochu oživit. Podle ohlasu se nápad líbil a tak jej chceme v příštím roce znovu zopakovat.“

Po pro diváky jistě nevšední podívané na skákající trestance, motorkáře nebo například arabské princezny, se nakonec z vítězství radovalo „nebeské“ družstvo Centra volného času Pavučina v Hustopečích, které tvořili jezdci v povedených maskách Mikuláše, andělů a čerta.
V jízdě zručnosti pak byli jako vítězové dekorováni Martina Matyášová a Alenka Sokolová.