„Je to zkušební nultý ročník, který pořádáme společně s Jezdeckým oddílem Pálava. Děti sbírají v jednotlivých kolech body dle umístění. Z bodového součtu z jednotlivých závodů, které se konají u nás a v Popicích, vzejde vítěz,“ upřesňuje pravidla vedoucí jezdeckého oddílu v Hustopečích Klára Pitlachová.

Začínající jezdci tak mají možnost poprvé závodit před publikem a vyzkoušet poslušnost svého koně při závodní atmosféře. V kategorii parkur se nejlépe dařilo domácí Zuzaně Pražákové z CVČ Pavučina, která půjde do červnového finále s velkým bodovým náskokem před druhou Kateřinou Michálkovou z Dolních Dunajovic.

„Jsem nadmíru spokojená. Koník neletěl tak dopředu jako minule, takže se mi jelo lépe než v prvním kole v Popicích,“ hodnotí svou jízdu Zuzana Pražáková.

V jízdě zručnosti si se svým koněm nejlépe poradila Vanda Vrzáčková z CVČ Pavučina. Ta však bude do finálové soutěže vycházet se stejným počtem bodů jako druhá Hana Cupalová z domácí stáje Valkýra. S umístěním svých svěřenců je spokojená i majitelka hustopečské Sportovní stáje Valkýra Jana Višňovská. „Naše stáj byla velmi úspěšná jak v Popicích, tak i v Hustopečích. Jezdci byli dekorovaní mezi prvními pěti, takže mají dobře našlápnuto do finále,“ hodnotí úspěchy majitelka Valkýry.

V závodech pro začínající jezdce však vidí Višňovská mnohem víc. „Určitě je to bezvadná průprava i pro zkoušky základního výcviku, což je vlastně takový řidičák na koně, aby děti mohly závodit v národních závodech,“ dodává spokojeně.

KATEŘINA KOPOVÁ