Finálového turnaje se zúčastnily čtyři celky. Kromě zmíněných dvou favoritů to byly ještě ženy SK Dobré s Olesjou Stachovou, která herně vyrostla v Břeclavi, a prvoligový SF SKK El Niňo Praha. Los postavil v semifinále ženám MSK do cesty Dobré. Výsledek 5:3 vypadá těsný, potřebných pět bodů ale získaly bez problémů Ganna Gaponova (3) a Vivien Ellö (2). Družstvu chyběla Běloruska Katsiaryna Baravok, která startuje na MS juniorů v Indii, místo ní se v dresu MSK objevila její krajanka Ina Karahodzina.

Ta ukázala moderní útočné herní pojetí, ne však ještě dostatečně vyzrálé, a podlehla Martínkové i Stachové. Ani Dobré nebylo kompletní, D. Rozínková chyběla kvůli zkouškám na vysoké škole a mladičká Sazimová, která ji nahradila, nebyla ve finále pro nikoho vážnou soupeřkou. Proto mohla do hry za stavu 4:2 pro Břeclav vstoupit místo Ellö i Veronika Tušlová, která se Stachovou držela v prvním setu až do závěru krok.

MSK ČP Břeclav Gumotex-SK Dobré 5:3. Karahodzina-Martínková 2:3 (-6,8,–5,8,–7), Ellö-Sazimová 3:0 (2,3,1), Gaponova-Stachova 3:1 (-6,4,5,6), Ellö-Martínková 3:1 (6,8,–7,5), Karahodzina-Stachova 0:3 (-14,–3,–8), Gaponova-Sazimová 3:0 (3,1,2), Tušlová-Stachova 0:3 (-9,–2,–6), Gaponova-Martínková 3:0 (7,4,4).

Finále mělo velmi dramatický průběh. Proti vyrovnanému celku Frýdlantu se moc s body trojky Břeclavi počítat nedalo, což potvrdil i průběh bojů na stolech. Znovu tak ležela tíha výsledku na dvojici, která se i o body v extralize vícekrát sama postarala. Gaponova byla stoprocentní, Ellö přidala potřebné dva body, obě se ale hodně nadřely.

Klíčové byly za stavu 1:1 zápasy Ellö-Blašková a Gaponova-Bartošová. Maďarka se s výborně blokující juniorkou dostala v první sadě ze čtyřbodové ztráty ke čtyřem setbolům, ale ani jeden neproměnila, v setu druhém prohrávala 3:7 a skvěle otočila na 11:8, zápas se nakonec rozhodoval až v koncovce pátého setu. Gaponova v zápasu s jedničkou Frýdlantu Bartošovou musela čelit trpělivému útoku soupeřky. Pátý set začala Ukrajinka výborně, vedla 5:1 a 6:2, najednou to ale bylo 6:8 a hrozila jí porážka. Zachovala však chladnou hlavu, dalších pět bodů získala pro sebe a rozhodla tím důležitou výhrou o tom, že Břeclav dospěla k vítězství 5:3.

MSK ČP Břeclav Gumotex-SK Frýdlant nad Ostravicí 5:3. Gaponova-Tomanovská 3:1 (4,7,–8,4), Karahodzina-Bartošová 0:3 (-7,–6,–9), Ellö-Blašková 3:2 (-14,8,5,–8,9), Gaponova-Bartošová 3:2 (6,–8,8,–5,8), Ellö-Tomanovská 3:0 (6,4,14), Karahodzina-Blašková 0:3 (-5,–5, 6), Ellö-Bartošová 0:3 (-16,–4,–10), Gaponova-Blašková 3:0 (5,10,6).

„Gaponova vyhrála důležitý zápas s Bartošovou. Nedařilo se jí dávat obranným úderům potřebnou délku, což umožňovalo vyzrálé soupeřce úspěšně míče zkracovat a následně bodovat tvrdým topspinem. V závěru Ganna zachovala pevné nervy. Ellö stále nemá duševní pohodu, bez níž se těžko dá podat nejlepší výkon, svůj úkol ale jak většinou zvládla. Karahodzinu jsme pro finále získali proto, abychom dvojici Ellö-Gaponova odlehčili. I když Běloruska, která se potýkala s bolestmi zubů nebodovala, v tomto směru svůj úkol splnila," řekl po pátém pohárovém prvenství kouč MSK Petr Nedoma.

V boji o třetí místo soutěže žen porazilo Dobré Kotlářku s přehledem 5:2.

V soutěži mužů po jasných semifinálových výsledcích 5:0 Králova Dvoru s Kotlářkou a El Niňa Praha s Libercem se ve finále střetly dva nejlepší české celky. Úspěšnější byl Sokol Králův Dvůr (Košťál, Jančařík, Širůček), který zdolal El Niňo (Konečný, Tregler, Mich.Obešlo) 5:2. Třetí místo obsadila Kotlářka Praha po vítězství 5:3 nad SKST Liberec.

Nablýskané velké poháry předali vítězům místopředseda ČAST Petr Bohumský a místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek, a uzavřeli tak pořadatelsky i výsledkově pro Břeclav úspěšnou akci, u které nechyběly ani kamery České televize.