Hned z kraje atletické halové sezóny se dva členové břeclavské Lokomotivy zasloužili o výrazný zápis do výsledkových listin roku 2013. Čtyřiad­vacetiletá Malariková si zasloužila stříbro v dálce za skok dlouhý 570 centimetrů. Na titul jí chybělo devatenáct centimetrů. Brzy pětadvacetiletý Roman Paulík pak zaběhl patnáctistovku za 3:58,43 minut. Na zlato mu chybělo půl vteřiny. Mimo soutěž si pak zlepšil osobní rekord na šedesátce i třetí člen Lokomotivy Radek Juška.

Pro Markétu Malarikovou to byly vůbec první závody v letošním roce. „Na akademické hry se mi vůbec nechtělo, konaly se letos brzo, neměla jsem ani natrénovanou techniku. Překážky jsem třeba na tréninku ani jednou nepřeběhla na tři kroky. Takže jsem neměla ani žádná očekávání. To v dálce jsem byla hlavně ráda, že mě už nebolel kotník, což je pro mne hlavní. Měla jsem i jeden šestimetrový pokud, ten jsem ale přešlápla. I tak ale můžu být jen spokojená," tvrdila loňská mistryně republiky v sedmiboji, která kromě dálky zvládla i šedesátku překážek za 9,07 sekundy. Byl to navíc její osobní rekord.

Ta letos dokončuje magisterské studium v Olomouci, a tak jde atletika trošku bokem. „Řeším teď školu víc než jindy. Mám toho hodně. Jsem v posledním ročníku a už to chci mít za sebou," přiznává.

Její oddílový kolega Roman Paulík byl spokojený. „Startovní pole nebylo moc nabité, věděl jsem, že to nebude rychlý závod, a že se bude rozhodovat až v posledním kole. Bylo mi jasné, že budu bojovat hlavně s Adamem Koubou. Loni jsem ho předběhl o tři setiny vteřiny, letos nastoupil opět půl kilometru před cílem. Já se ho držel, bohužel jsem ho moc nestahoval. Vyhrál, i když běžel posledních šest set metrů bez tretry. Má můj obdiv," smál se Paulík.

Jeho trenér Kalužík je opět v Africe, a tak poštorenský rodák trénuje vyloženě sám. „Nemám teď ani tréninkového partnera, ale nevadí mi to, můžu se přizpůsobit škole a nikdo mi neříká ten den musíš to a to. Je to sice lepší, ale tím pádem jsem trošku víc líný. Přes Vánoce jsem jen klusal a po novém roce jsem běhal jen jednou na dráze, ale nebylo to nic extra. Před závodem jsem se snažil hlavně odpočívat," směje se čtyřiadvacetiletý vytrvalec.

Kromě nich se mezi 161 atlety v hale pražské Stromovky objevili i mimo soutěž závodící sprinter a dálkař Radek Juška. Devatenáctiletý rodák ze Staroviček zvítězil ve skoku dalekém výkonem 713 centimetrů. Startoval i na šedesátce, kde si o jednu setinu zlepšil osobní rekord na 7,29 vteřiny a skončil mezi akademiky na 10. místě.