Ve vyrovnaném finálovém závodě se držel v první polovině běžců a nakonec obsadil nečekaně přední pořadí mezi nejlepšími mílaři.

Dosáhl času 3:54,78, který je absolutním rekordem okresu Břeclav. Překonal 27 let starý rekord juniora Petra Otáhala o 12 setin vteřiny, svůj rekord zlepšil o vteřinu. Trenér Kalužík připravil Romana v pravý čas a zasloužil se tak o tento úspěch. Stejně dobře si vedl i překážkář Jakub Uher, který dosáhl stejného umístění na pátém místě.

V běhu na 110 m překážek zaběhl v rozběhu čas 14,78, kterým postoupil do finále, kde tento čas zlepšil na 14,65, když běžel proti větru 0,7 m za vteřinu. Tento závodník běžel ještě v rozběhu 200 m., dosáhl času 22,29 a postoupil do finálového běhu. V tom však nenastoupil.

V trojskoku startovala Markéta Malariková a skokem 11,99 skončila na devátém místě. O tři centimetry jí uniklo finále a tím také možnost dalších tří pokusů. Juniorka Štáhlová k trojskoku nenastoupila, stejně jako v běhu na 100 m překážek, kam se nominovala. Konečně k běhu na 5000 m nenastoupily Chovancová a Balcarová. Dvě pátá místa jsou však mezi nejlepšími v ČR cenná umístění.