Všechny vítěze ale zastínila zpráva o tom, že populární vánoční závod končí. Organizátoři v čele s dlouholetým šéfem Atletického klubu Kyjov Aloisem Vrbovským se rozhodli, že jubilejní padesátý ročník bude tím úplně posledním. S populárním závodem se tak přišlo do Kyjova rozloučit početné pole vytrvalců. Na start hlavního závodu se postavilo 154 závodníků.

Samotný závod přinesl velký atak mladých běžců na přední místa. Loňské prvenství obhájil v pohodě běžící Roman Paulík. „Bylo to slušné. Počasí vyšlo, běželo se mi dobře. Jenjsem čekal, že čas bude lepší. Trochu mi chyběli rychlejší soupeři. Myslel jsem si, že přijede víc lidí, když je to padesátý ročník," uvedl čtyřiadvacetiletý vytrvalec v cíli.

Člen Lokomotivy Břeclav zvítězil v Kyjově podruhé v řadě. „Loni jsem ale běžel rychleji," upozornil Paulík, který letos dosáhl času 17:28, kdežto loni stihl protnout cílovou pásku v čase 16:49 minut.

Stejně jako ostatní závodníky i dvojnásobného vítěze Štěpánského běhu mrzí, že populární závod se letos uskutečnil naposledy. „Je to velká škoda, protože v Kyjově vždy závodily velké osobnosti," prohlásil Paulík.

Necelou minutu za ním si pro druhé místo doběhl šestnáctiletý Filip Sasínek. Hodonínský dorostenec porazil třetího Luďka Durďáka o čtyřiatřicet vteřin.

Závod žen ovládla šestnáctiletá dorostenka Tereza Korvasová. Členka AK Hodonín porazila o třiatřicet vteřin i olympijskou vítězku ve veslování Miroslavu Knapkovou, která byla rozhodně nejznámější běžkyní na startu.

Paulík však nebyl jediným zástupcem Břeclavska na startu. V kategorii nad 40 let skončil na 11. místě Marek Baják z Velkých Bílovic za 22:29 minut, na 19. místě doběhl Karel Rosypal z Krumvíře v čase 24:56 minut. Mezi padesátníky byl na 18. místě Vladimír Novák z Moravské Nové Vsi (27:42) a na 19. místě skončil Pavel Kubíček z Dobrého Pole (28:14). V kategorii nad 60 let doběhl František Foretník z Krumvíře na 5. místě (29:32) a konečně v kategorii nad 65 let byl 6. František Kubíček z Dobrého Pole (27:53).