Do Hodonína se sjelo 98 nejlepších gymnastek z celé republiky, mezi nimi osm Břeclavanek. Nejlépe se vedlo závodnicím v nejmladší kategorii. „Výborně zacvičené povinné sestavy bez náčiní a se švihadlem vynesly Anastasii Komarovou na třetí stupínek. Skvěle si vedly i její kamarádky Stanislava Kaňová, Maria Komarova a Marta Líbalová, kdy Stanislava skončila na šestém, Maria na devátém a Marta na patnáctém místě," vyjmenovala trenérka Gabriela Harťanská úspěchy domácích děvčat.

Ve 3. kategorii podala vyrovnaný výkon v obou sestavách Tereza Konšelová, která v silné konkurenci obsadila 12. místo. Ve čtvrté kategorii se Sára Špatková i Lucie Koulová usadily na konečné sedmé a dvanácté pozici.

Divoké karty

Neděle pak patřila kombinovanému programu starších závodnic. Mezi nejlepší se povedlo dostat tentokrát jen čtveřici Břeclavanek. „Naštěstí jsme jako pořadatelé mohli využít bonusu v podobě jedné divoké karty do každé kategorie. A holky rozhodně nezklamaly, k republikové špičce prostě patří," tvrdí Harťanská. Jen díky zmíněné výjimce nepřišel kombinovaný program o jednu mistryni a tři další medailistky.

Ve III. kategorii se představily tři břeclavské gymnastky a všechny se umístily mezi deseti nejlepšími. Bezkonkurenčně zacvičené sestavy zajistily Karolíně Koulové nejcennější kov a její první titul mistryně České republiky. Obrovským úspěchem bylo i třetí místo Almy Ciprysové, která startovala na republice právě jako zástupkyně domácího klubu. Výkonnost Břeclavanek pak potvrdila i pátá Linda Kaňová

Ve II. kategorii se představila pouze Tereza Zemánková, která za svůj start také vděčila pořadatelství domácího klubu. Sestavy s obručí a míčem však předvedla nejlépe ze všech a zaslouženě brala zlatou medaili.

V započatém trendu pokračovala i její sestra Dorota, která kralovala v I. kategorii. „Radovaly se nakonec všechny Břeclavanky v této kategorii, protože stupně vítězů dokázaly opanovat kompletně. Stříbro patřilo Evě Kosové a bronz brala Eliška Harťanská," poznamenala hrdě břeclavská trenérka.

V kategorii žen zastupovala SK MG Břeclav Tereza Stehlíková, která mezi nejstaršími závodnicemi startovala teprve druhý rok. I přesto se však oproti loňskému čtvrtému umístění na republice dokázala zlepšit o jednu příčku a brala bronz.

Triumf družstev

V klání čtyřčlenných družstev poskládaných dle jednotlivých krajů se mistryněmi republiky v základním programu stalo družstvo jižní Moravy, jehož platnou členkou byla i Anastasia Komarova, a tak se jí kromě individuální bronzové na krku houpala i zlatá medaile.

V kombinovaném programu se utkalo sedmnáct nejlepších družstev. A stejně jako vloni ovládly stupně vítězů pouze gymnastky z jižní Moravy, mezi kterými hrály prim břeclavské závodnice.

Mistryněmi se stalo jihomoravské družstvo I. zejména díky prvnímu místu Doroty Zemánkové. Druhá příčka patřila poprvé v historii nikoliv družstvu jižní Moravy, ale družstvu pořadatelského klubu SK MG Břeclav. Domácí Alma Ciprysová, Tereza Zemánková, Eliška Harťanská a Tereza Stehlíková tak dokázaly, že na mistrovství rozhodně patří. „Jihomoravskému družstvu II. přispěla ke třetímu místu hlavně stříbrná medailistka Eva Kosová. V tomto družstvu byla také naše Linda Kaňová, která tak potvrdila triumf našeho oddílu, protože ani jedna ze zúčastněných neodjela domů bez cenného kovu na krku," dodala Gabriela Harťanská.