Koncem minulého roku prošel oddíl velkými změnami. Někteří členové z oddílu odešli a založili vlastní klub v sousedních Tvrdonicích. Zbývající členové se na mě a na manžela obrátili o pomoc, jako na zakladatele páky v Kosticích. Vyšli jsme mladým sportovcům vstříc a pod naším trenérským vedením začali tvrdě trénovat," popsala aktuální stav kostického oddílu Věra Krásná s tím, že se nově dokonce rozšířily řady příznivců páky. Dnes trénuje v oddíle sedmnáct siláků.

Prestižní soutěže v dubňanském sportovním centru se zúčastnilo okolo 90 pákařů z pěti evropských zemí. Za Kostice zde k bojům nastoupilo osm siláků, tři junioři a pět dospělých. Největšího úspěchu dosáhla v kategorii žen nad 60 kg Lucie Kaňová, která k pákařskému klání nastoupila po více než pětileté odmlce. „Ani tato přestávka Lucii neubrala na síle. Po dramatickém finálovém boji s pákařkou z Maďarska vybojovala dvě zlaté medaile, na pravou i levou ruku," potvrdila Krásná.

Ve stejné kategorii pak přidala dvě bronzové medaile její oddílová kolegyně Radana Slabá. V kategorii juniorů nad 75 kg zazářil Martin Slabý, který se dokázal probojovat až do finále. Tam však štěstí stálo na straně soupeře a kostický pákař tam domů vezl „jen" dvě stříbrné medaile.

Nejmladší z kostické výpravy, patnáctiletá juniorka Nikola Barkóciová, startovala v kategorii do 55 kg. „Je sice pákařským nováčkem, ale ukázala, že bude pro své soupeřky silnou konkurencí. S přehledem se probojovala až do finále, kde ale narazila na zkušenou, o tři roky starší soupeřku z Prahy. Malé zaváhání a nezkušenost posunuly Nikolu na druhé místo, i když i to pro ni byl velký úspěch," dodala Krásná.

Na bodovaných místech dále skončili Patrik Csapai a Soňa Smékalová, kteří spolu se Slavomírem Smitalem a Miroslavem Komonem nasbírali alespoň zkušenosti.