Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová se provdala za svého trenéra Jiřího Vaňka. Třiatřicetiletá tenistka řekla o 12 let staršímu trenérovi "ano" rok po zásnubách v dějišti svého oblíbeného grandslamového turnaje v All England Clubu.

Petra Kvitová.
Tady se tajně vdala Petra Kvitová. Na luxusním Statku Oblík vypadala jako víla

Svatba se konala necelý týden po skončení Wimbledonu, v němž tentokrát rodačka z Bílovce skončila v osmifinále po jasné porážce 0:6, 3:6 s Tunisankou Uns Džábirovou, která došla až do finále. V něm nestačila na Markétu Vondroušovou.

Steffi Grafová a Andre Aggasi

V tenisové historii jde z hlediska popularity i úspěšnosti o nejikoničtější pár. Aby také ne, když mají Steffi Grafová a Andre Aggasi na svém kontě dohromady třicet grandslamových titulů.

Bývalá německá tenistka vyhrála v roce 1988 jako druhá žena otevřené éry po Margaret Courtové čistý Grand Slam a stala se také olympijskou vítězkou na hrách v Soulu. Agassi byl zase zlatým chlapcem amerického tenisu v devadesátých letech. Rodák z Las Vegas je zatím posledním hráčem z USA, který vyhrál dvouhru na French Open (1999) a na Australian Open (2003). Do toho se stal šestkrát světovou jedničkou.

Dost grandslamových titulů na jednu rodinu

Agassiho první manželství s herečkou Brooke Shieldsovou trvalo pouhé dva roky, v říjnu roku 2001 se poté oženil se Steffi Grafovou na soukromém obřadu v Las Vegas.

Zdroj: Youtube

Mimořádně oblíbený pár tenisové historie má dvě děti - syna Jadena Gilla a dceru Jaz Elle. Oba rodiče se ale shodli na jedné věci - jejich děti od hraní tenisu odrazují. Oba totiž vyhráli všechny grandslamové tituly a pyšní se zlatou medailí z OH, což je prý na jednu rodinu až až.

Roger a Mirka Federerovi

Jedním z největších oblíbenců žen byl (a vlastně dodnes i je) Roger Federer. Švýcarský fenomén tvoří pár se Slovenkou Mirkou Vavrincovou, která se za něj v roce 2009 provdala a vzala si jeho příjmení. Tenisový pár se poznal na Letních olympijských hrách 2000 v Sydney, svůj vztah započali už během průběhu her a ze začátku se ho rozhodli nemedializovat.

Závěrečný den UniCredit Czech Open 2023 v Prostějově. Dalibor Svrčina
Za plivanec vyfasoval obří flastr. Bravo, ATP, odvětil ironicky český tenista

Vavrincová v roce 2002 ukončila profesionální kariéru kvůli opakujícím se zranění nohy. Podle slov rodáka z Basileje to byl klíčový okamžik v tom, proč vyhrál dvacet grandslamových titulů, manželka Mirka totiž naprosto chápala kariéru profesionálního tenisty. Navíc s ním většinu turnajů procestovala.

Manželskému páru se narodila v roce 2009 dvojčata Myla Rose a Charlene Riva Federerovy, o pět později Mirka přivedla na svět syny Lea a Lennyho.