Boj byl urputnější, i když výhra 5:2 vypadá na první pohled suverénně. Vsetín se ani po zdrcující domácí porážce nevzdal naděje na přímou záchranu, do Břeclavi přijel i se svou jedničkou Taťánou Obadalovou, která v průběhu soutěže hrávala jen v domácím prostředí (má v péči malé dítě), ze zálohy vytáhl zkušenou Evu Volkovou a znovu poslal do hry Veroniku Vaculíkovou.

Hodně důležitý byl vstup domácích hráček do utkání. Barbora Poláchová protlačila svým útokem herní jistotu Volkové a Kristýna Mikulcová si poradila s nepříjemnými bloky Vaculíkové a bylo to 2:0. Svatava Janků neměla šanci na nepříjemný herní styl Obadalové, která pak dokázala později stejným způsobem zlomit i náznaky odporu Poláchové. Skóre ke kýženému pátému bodu posouvala svými spolehlivými vstupy Mikulcová.

Když byl stav 4:2, nebylo ještě zdaleka vyhráno. Janků nastoupila proti Vaculíkové, které ve Vsetíně musela odvracet mečbol. Vyhrála první set díky skvělé sérii z 0:3 na 9:4, ve druhém a zejména ve třetím setu ale dominovala svými bloky Vaculíková, Janků se je marně snažila zdolat útokem. Třetí set skončil dokonce 11:0 pro stolní tenistku Vsetína a s hráčkou Břeclavi B to nevypadalo vůbec dobře. Ke cti jí slouží, že se nepoložila, přidala na důrazu, občas dala i více rotace do forhendových topspinů, zvládla čtvrtý set a v nervózní koncovce i set pátý, což znamenalo pro družstvo zisk vítězného, pátého bodu.

V případě její prohry by se hrály ještě zápasy Janků - Volková a Poláchová - Vaculíková a možné by bylo všechno. Rozhodující třetí utkání by se hrálo na horké půdě ve Vsetíně.

MSK Břeclav B - MEZ Vsetín 5:2. Poláchová - Volková 3:0 (2,7,10), Mikulcová - Vaculíková 3:0 (8,4,9), Janků - Obadalová 0:3 (-6,–3,–5), Mikulcová - Volková 3:1 (8,–8,4,5), Poláchová - Obadalová 1:3 (-6,–3,6,–2), Janků - Vaculíková 3:2 (7,–4,–0,8,10), Mikulcová - Obadalová 3:0 (7,3,7).

Konečný stav série 2:0, pro MSK Břeclav B to znamená 8. místo ve 2. lize a přímou záchranu. Vsetín bude dále hrát o udržení se na dvě vítězná utkání s Dubňany A, které odsoudily k sestupu SK Přerov po výsledcích 5:3 v Přerově a 5:2 v domácí odvetě. O postup do 1. ligy budou hrát v play off SK Jihlava a ČSAD Hodonín C.