Na Poháru České republiky reprezenovali klub a město Břeclav Lukáš Drobilič mezi desetiletými a David Košulič mezi jedenáctiletými. Košulič si ze závodů v Prostějově přivezl celkem pět medailí, z toho byly tři zlaté a dvě stříbrné. Mladšímu Drobiličovi se v Kopřivnici také velmi dařilo a do Břeclavi si přivezl hned 6 medailí. Jednu stříbrnou a pět bronzových. Oba si také zaplavali pěkné osobní rekordy.

Starší plavci tentokrát medaile nezískali, ale i umístnění v první desítce nejlepších plavců České republiky má jistě svou váhu. Denisa Piškulová i přes narušenou přípravu kvůli maturitě doplavala na domácím šampionátu dorostu a dospělých v Českých Budějovicích na pěkném 7. místě na trati 200 metrů motýlek. Také jedenáctá místa na 200 metrů znak a na polohovcejsou slušná. Sára Slámová na stejných závodech doplavala nejlépe na 19. místě v disciplínách 50 a 200 metrů prsa.

Mezi staršími žáky zastupoval břeclavský plavecký klub Jakub Tréšek, nejlépe se mu vedlo na trati 200 metrů znak, kde dokončil na 21. místě.

ROBERT JANÍK