Více jak čtyřicetičlenná základna dává později mladým talentům šanci ukázat své umění na krajských či republikových závodech. „Rok je na konci, zato my jsme se sezonou teprve na začátku zimní přípravy. Plaveme kilometry, navýšili jsme objem tréninku tak, abychom měli z čeho čerpat na jaře. Jen to nám pomůže dosáhnout co nejlepších úspěchů,“ vysvětluje vedoucí hustopečského plaveckého oddílu Vladimír Klemeš.

A právě krajské přebory přinesly hustopečským plavcům několik medailových umístění a postup na mistrovství republiky žactva, které se uskuteční na začátku prosince v Prostějově a České Třebové.

„Přestože jsme v porovnání s jinými městy celkem malý oddíl, vyhlídky na medailové umístění jsou vždycky. Snad se nám alespoň jedna medaile povede získat. Ale nic není jisté, konkurence nikdy nespí,“ spoléhá při svých slovech Vladimír Klemeš především na největší naději hustopečského plavání Radku Podešťovou.

S umístěním do desátého místa by v republikové konkurenci byla spokojená i další plavkyně Zuzana Čarnecká. „Pracuji teď hlavně na fyzičce, takže chodím do atletického kroužku a častěji plavu. Nejvíc si věřím v disciplíně delfín a znak, tak snad to letos vyjde,“ dodává talentovaná plavkyně.

Dvě zmiňované plavkyně můžou být pro ostatní žáky příkladem. Než však dohmátnou v bazénu pro první velké medaile, musí podle slov trenérů uplavat ještě stovky kilometrů. K tomu je potřeba mít i velkou dávku trpělivosti a vytrvalosti.