Stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex uzavřely první polovinu bojů v základní skupině mezinárodní Superligy utkáním na stolech maďarského celku Budaörs ZISP.

Podle očekávání se dalo o možném bodovém zisku uvažovat jen při maximální úspěšnosti celého hráčského kolektivu. Předpokladem byly tři body Štrbíkové, výhra v úvodní čtyřhře a bod Kristýny Mikulcové přes trojku soupeře.

Od Barbory Poláchové se bodový příspěvek očekávat nedal, přece jen nemá dostatek zkušeností z tak vysokých soutěží ani potřebnou výkonnostní úroveň.

Jak známo, zaplňuje Poláchová mezeru, která v družstvu vznikla po odchodech juniorek Malíkové a Mergenthalové z klubu a nečekaném úvodu sezóny, v němž nedošlo k dohodě o smlouvě kádrové hráčky áčka Ivany Weberové.

Čtyřhru Štrbíková s Mikulcovou v Budaörsu vyhrály a udělaly tak první krok ke konečnému dobrému výsledku. Individuálně naplnila očekávání i Mikulcová, když si dokázala poradit s někdejší juniorskou reprezentantkou Maďarska obranářkou Szvitán a získala tak svůj první bod v Superlize z dvouhry. Štrbíková ale ztratila svou neporanitelnost.

Po třech bodech na Pinkafeld a dvou na LZ Linz bodovala opět dvakrát (přes Rečko a Szvitán), ale v souboji jedniček podlehla levačce Pergel, člence aktuální reprezentace žen Maďarska. Pergel proti Břeclavi hrála úspěšně i v minulé sezóně, to ale ještě oblékala dres Kecskemétu.

Výsledkem celého utkání tak byla těsná výhra Budaörsu 6:4. Ve druhém utkání skupiny C vyhrál Linz v Pinkafeldu s přehledem 6:2 (Liu 3 body, Pěnkavová 2 a čtyřhra Liu-Pěnkavová, za Pinkafeld Brunaiová a Narkiewicz 1). Před odvetami vede tabulku skupiny neporažený Linz, druhý je Budaörs, třetí Pinkafeld a čtvrtá Břeclav.

Cesta do play off o 1. – 6. místo se zdá být zatarasena. K jejímu dosažení by musely ženy MSK vyhrát v Pinkafeldu a doma s Budaörsem, a to výraznějším rozdílem, než těsných 6:4 (aby se nemusely počítat sety ze vzájemných utkání) a navíc by Budaörs musel prohrát i v Pinkafeldu a Linz všechny tři soupeře porazit.

Toto všechno společně je málo pravděpodobné, spíše budou v probíhajícím ročníku Superligy bojovat ženy MSK ČP Břeclav Gumotex o konečné 7.-12.místo.

Odvety začínají již v úterý 13. října, kdy budou ženy Břeclavi hrát v Pinkafeldu. Po čtyřtýdenní přestávce bude následovat jejich utkání v Linzi a boje v základní skupině uzavřou 1. prosince doma s Budaörsem.