Překvapivou porážku, a to dokonce od posledního týmu tabulky, museli v neděli večer skousnout házenkáři hustopečské Legaty. V jinak vyrovnaném zápasu nestačili na Jihočechy až v poslední desetiminutovce. Nakonec z toho byla přesvědčivá výhra domácích v poměru 27:19.

„Nemám to ve zvyku, ale tentokrát musím udělat výjimku,“ omlouval slovní útok do vlastních řad trenér Hustopečí Martin Schober. „Moji hráči si asi mysleli, že když jsou po podzimu čtvrtí, tak pro ně tým jako Třeboň nebude soupeřem. Chyběla nám vůle. Hlavně v posledních minutách.“
Právě v nich se nakonec lámal onen pověstný chléb.

Od počátku byl totiž zápas vyrovnaný. V prvním poločase sice domácí odskočili na rozdíl šesti branek (11:5), Legata jej však dokázala umazat.
Hustopeče musely znovu smutnit, že jim v sestavě schází zkušená spojka Tomáš Pernička, jenž stále laboruje se zraněním a v týmu funguje jako velký motivátor.

Dramatická zápletka přišla patnáct minut před koncem, kdy hosté snížili na 17:16 a čtyři stovky diváků se začaly bát o důležité body.
„Podařilo se nám potom odskočit na 20:16, což znamenalo uklidnění. Zbytek utkání už jsme pak odehráli v pohodě,“ říká Karel Petržala, trenér nyní již předposledního celku tabulky.

Opačným směrem se logicky musela v tabulce posunout hustopečská ekipa.
Z pátého místa na sedmé, které stále zaručuje účast ve vyřazovacích bojích.

Smečka týmů, které si také brousí zuby na play–off, je však početná a Hustopečští to ještě v žádném případě nebudou mít jednoduché.
A podobně složité to bude mít jihomoravský tým v příštím zápase. V něm se po mnoha týdnech představí výbornému domácímu publiku.

To se může těšit na skutečně kvalitní podívanou. Přijede totiž v současnosti nejlepší český tým Gumárny Zubří, který v rozjeté sezoně poznal hořkost porážky pouze ve dvou případech a v tabulce je druhý za slovenským šampiónem z Prešova.

„Třeba nás Prešov podcení tak jako my našeho soupeře v neděli. Nic není ztracené,“ doufá hustopečský trenér.
Sám však moc dobře ví, že cesta k vytouženému play–off vede jinudy.

„Pro nás budou klíčové domácí zápasy s Frýdkem, Hranicemi a Bystřicí. A také jedeme do Kopřivnice. Tyto zápasy budou rozhodovat,“ hlásí Schober.
Jak je vidět, šéf mužstva Legaty zatím rozhodně neztrácí naději a věří, že vyřazovací část na jihu Moravy skvělí fanoušci uvidí.

Třeboň - Hustopeče 27:19 (13:10)

Branky: Kotlaba 6, Naimann, Bicek 5, Mráz 4, Mlsna 3 – Jochman 5, Diviš 3/1, Chýlek 3.
Vyloučení 6:4.