Důvod? Během květnového afrického testování se vážně zranil, když si zlomil nohu, palce na rukou, žebra a sedřel záda. Nemohl tak odjet ani jeden letošní přípravný závod, naopak musel absolvovat několik operací, následně pak vleklou a náročnou rekonvalescenci. Udělal ale maximum pro to, aby Dakar stihl.

A podařilo se! „Zdá se, že mi zase všechno funguje, jak má. Ale byla to dřina. Dodnes jedu každý den dvojfázové tréninky. Fyzioterapie, posilovna, pilates, motorka. Nabírám rychlost a nechávám hlavu, aby si po zážitcích z pádu zase zvykla na závodní podmínky. Odpočinu si až o Vánocích,“ popisuje Jan Brabec, který se chystá na svůj třetí Dakar.

Utkání v Uherském Hradišti bylo především ze strany domácích (v červených dresech) hodně tvrdé. Rozhodčí během něj rozdal hned 61 trestných minut.
Po výhře nad Blanskem padli Lvi na Slovácku. Sudí rozdal 61 trestných minut

„Pokaždé si musíš dát cíl, já bych se rád umístil mezi nejlepšími pětadvaceti jezdci. A nechci zabloudit,“ říká Brabec a dodává, že má radost z avizovaných změn v dakarské navigaci. „Konečně už nebudu muset vybarvovat roadbook. To jsem nenáviděl. A ušetřený čas prospím,“ plánuje si Jan Brabec, kterého do Saúdské Arábie opět doprovodí tatínek Libor a také nový mechanik Zdeněk Cekr.