Primátorky nabídly od pátku do neděle souboje na osmách a veslaři seniorské kategorie poměřili své síly i na skifech. Největšího úspěchu pro břeclavský klub dosáhli dorostenci Denis a František Zaliberovi, Kašík a Třináctý, kteří spolu z veslaři z TJ Bohemians navázali na předchozí úspěchy z letošní sezony. „Výsledky regat, kterých se tato osmiveslice účastnila, napovídaly, že kluci budou patřit k favoritům legendárních Primátorek. V nedělním finále nám ukázali, že naše předpoklady byly správné, a s náskokem téměř čtyř vteřin zvítězili nad čistou posádkou Blesku,“ radoval se břeclavský trenér Josef Akai.

Tomu udělali radost i jeho bývalí svěřenci Lukáš Helešic s Daliborem Nedělou, kteří s favorizovanou posádkou Dukly zvítězili v závodu osmiveslic mužů. Další bývalý Akaiův svěřenec Martin Ježek skončil třetí. V hlavním skifařském finále žen pak statečně bojovala Markéta Nedělová, která druhým místem potvrdila oprávněnost reprezentačního dresu.

Veslař Alex Novák (čtvrtý zprava) získal titul mistra Evropy na osmiveslici.
Břeclavský veslař Novák získal titul mistra Evropy na osmiveslici

Již v pátečních závodech akademických osmiveslic startovali jeden současný a jeden bývalý závodník Slováckého veslařského klubu. Adam Dalibor Jurčík v dresu Vysokého učení technického v Brně a Martin Ježek jako člen posádky České zemědělské univerzity v Praze. Právě mužská osmiveslici ČZU sesadila z trůnu v předchozích letech dominující Univerzitu Karlovu a tentokrát urvala vítězství pro sebe. Ježek se tak radoval z titulu akademického mistra republiky i vítěze univerzitních Primátorek.

Ani další břeclavští závodníci se neztratili. Osma starších žákyň, do které usedli Hana Nesňalová, Lucie Kapinová, Elen Havlová, Tereza Trojanová, Iva Oslzlá, Natálie Novotná a kormidelník Viliam Guriš, skončila pátá, stejně jako osma dorostenek, ve které seděla Tereza Oslzlá.

V Břeclavi se uskuteční sportovní olympiáda základních škol.
V Břeclavi se uskuteční sportovní olympiáda základních škol

V sobotních dělených jízdách závodníků kategorie masters vybojovali medaili Zdeněk Šil, Václav Tuček, Karel Vaněk a kormidelník Milan Koníček doplnění závodníky z Mělníka, Hodonína a Olomouce. Slávka Kouřilová ve společenství s dalšími moravskými veslařkami skončila ve své kategorii druhá.

Nyní se břeclavští veslaři připravují na následující Mistrovství Moravy, které se uskuteční na brněnské přehradě nadcházející víkend.