„Ve svém areálu máme nafukovací haly. Vždycky nám zhruba týden trvá, než se hřiště po zimě připraví na jaro. Jelikož v tomto období se u nás trénuje omezeně, jezdíme s dětmi na soustředění. Chceme, aby měli i nějakou změnu,“ vysvětluje trenér TC Brno Petr Šafránek.

Na sedmi kurtech STK Břeclav připravovalo třiadvacet chlapců a dívek. „Vždycky nás jezdí kolem dvaceti, třiceti,“ hlásí Šafránek.

Čtyřdenní pobyt byl zaměřen hlavně na zlepšení tenisových dovedností, takže tréninky byly hlavně na kurtech, mladé členové brněnského oddílu ale měli k dispozici i velkou louku, kterou jim poskytl sousední veslařský oddíl. „Na ní jsme se věnovali hlavně různým kondičním věcem,“ informuje Šafránek.

Tenisový oddíl TC Brno patří mezi největší kluby nejen na jižní Moravě, ale i v celé republice. „Samozřejmě dětí vždycky může být víc, ale my si nestěžujeme. V pravidelném tréninku je u nás zhruba 150 chlapců a dívek,“ říká kouč.

Bratři Zaliberovi si z břeclavských závodníků počínali na kontrolních závodech nejlépe.
Břeclavští veslaři bojovali o reprezentační dres. Zářili bratři Zaliberovi

Družstva ve všech kategoriích hrají nejvyšší soutěže, jen muži nastupují v první lize.

Mezi nejznámější odchovance patří Barbora Krejčíková a Václav Šafránek. Vítězka French Open z roku 2021 působila v Králově Poli celou žákovskou kategorii, na  olympijskou vítězkou v ženské čtyřhře všichni v klubu moc rádi vzpomínají.

Nyní se v Brně snaží vychovat další reprezentanty, budoucí hvězdy. „Naše děti patří k širší tuzemské špičce. Vždy se objeví někdo, kdo zaujme, daří se mu, ale je to nekonečný proces a záleží hlavně na každém, kam až to v kariéře dotáhne,“ dodává Šafránek.

Jeho svěřenci už mají za sebou první soutěžní víkend. Hlavní sezona začala na přelomu dubna a května.