Duší klubu je Rostislav Svačina, který jej založil v roce 2000 víceméně náhodou. „Mám tři syny a nejstarší Rostislav byl odmala silově dobře disponovaný, a proto jsem přemýšlel, v jakém sportu jeho sílu zúročit. Zahlédl jsem článek v novinách, který informoval o soutěži v páce v nedalekém Mikulově. Na soutěž jsme se rozjeli, přihlásil se kromě nejstaršího Rostislava i prostřední Robin, a dvě pódiová umístění rozhodla o tom, že si nás tento sport získal. Od té doby jsme se zúčastnili nespočtu různých soutěží a mistrovství, do kterých už zasáhl i nejmladší syn Radek a také já,“ vzpomíná Rostislav Svačina starší, který vyhrál čtyřikrát mistrovství České republiky v kategorii Masters a Grandmasters.

Ještě větších úspěchů dosáhli jeho synové. Kromě domácích titulů jsou Robin i Radek juniorskými mistry světa, nejstarší Rostislav vybojoval páté místo na světovém šampionátu seniorů. Prosadili se i další závodníci z podivínského klubu, řadu medailí vybojovali např. Veronika Sedláčková, Dana Surá, Beáta Dvořáková, Michal Zapletal nebo Lukáš Dorazil. „V minulosti měl náš tým i ke dvaceti členům. Dnes je nás sotva polovina, z čehož kostru tvoří stále synové,“ trochu si povzdechl nejstarší z pákařského klanu Svačinů.

Kromě účasti na závodech podivínští siláci také jednu významnou akci sami pořádají. Populární Velká cena Podivína je jedním z největších podniků armwrestlingu. Letošní jubilejní dvacátý ročník se nemohl uskutečnit v původním termínu kvůli pandemii koronaviru, pořadatelé však nechtějí tradici přerušit. „Stále řešíme náhradní termín. Musíme se vejít do kalendáře jiných soutěží, mezi nimiž by mělo být například mistrovství republiky. V tuto chvíli zvažujeme dvě varianty. Buď bychom zkusili Velkou cenu uspořádat už v červenci, nebo pak až po prázdninách,“ uvedl Svačina.