Na vrchol sezony silových trojbojařů z oddílu TJ Sokol Podivín se představili tři dospělí siláci a šest mládežníků. Mezi nimi byly i dvě ženy. Jednatřicetiletá Zuzana Žlebková zvedla ve své kategorii v mrtvém tahu 135 kg a skončila na druhém místě. Vůbec svůj první start v životě proměnila sedmnáctiletá dorostenka Marta Bešková výkonem 100 kg ve zlatou medaili.

Pak už přišly na řadu mužské kategorie. „Nejmladším účastníkem byl desetiletý Michal Šafařík, kterého jsme nechali závodit. Přestože váží jen 36 kilogramů, zvedl šedesátikilovou činku a vysloužil si uznalý potlesk všech přítomných,"poz­namenal ředitel soutěže Vladimír Svoboda.

Absolutním vítězem kategorie dorostu se stal devatenáctiletý domácí silák Lukáš Vašíček, který zvedl 190 kilo a na krk si samozřejmě pověsil zlatou medaili.

O dva roky starší Jozef Kezsöcze potáhl 210 kg a ve svém prvním startu v juniorské kategorii bral také nejcennější kov.

O další rekordní zápis se zasloužil šestnáctiletý podivínský Štěpán Plundrák, který výkonem 240 kilogramů skončil ve své kategorii do 125 kg první a navíc vytvořil nový dorostenecký světový rekord.

Stejně starý oddílový kolega Vlastimil Šafařík pak zvedl 190 kg a mezi do 90 kg vážícími siláky neměl konkurenci.

Další domácí závodník Adam Švehla skončil v kategorii do 140 kg výkonem 310 kg druhý v mužské kategorii bez rozdílu věku.

Zlatý hřeb večera přišel v nejtěžší kategorii. Domácí Petr Petráš, který navážil 137,5 kg, se postavil k 380 kg těžké čince a zvedl ji jako nic. Pak si nechal přidat ještě dvacet kilo, činku opět zvedl, ale neudržel ji dostatečně dlouho a činka s duněním dopadla na zem. Přesto nemá v tuzemsku konkurenci.

„Uklouzly mi prsty. Škoda, ale příště to vyjde, alespoň mám motivaci. Ale na tréninku už jsem to několikrát zvedl," komentoval svůj výkon Petráš, jenž udivil republiku před dvěma lety osobním rekordem v silovém trojboji. ten má hodnotu 1055 kg. Bez podpůrných dresů.

„Měl jsem sice dva roky pauzu, ale udržoval jsem se ve formě. Do posilovny se dostanu čtyřikrát pětkrát týdně po práci. Do dubnového mistrovství republiky v silovém trojboji v Praze bych chtěl nabrat na sto padesát kilo a pokud vydrží zdraví, zkusím zaútočit na hranici jedenáct set kilogramů. To nazvedali jen dva lidé na světě," dodal na závěr podivínský „golem".