„Jen jeden člověk na světě zvedl v této disciplíně více," uvedl předseda podivínského Sokola Vladimír Svoboda, k němuž se Petráš řadí. Svoboda skončil ve své kategorii M5 při celkovém součtu 450 kilogramů na druhém místě, další podivínský lifter Petr Nosek obsadil v kategorii M4 rovněž druhou pozici.

Svoboda neskrýval spokojenost s vystoupením podivínských siláků na světovém šampionátu. „Na mistrovství světa jsem kvůli zdravotním problémům ani neměl jet. Nakonec nám ale vypadl jeden člověk, tak jsem jej nahradil. Konkurence byla vysoká. Bylo tam přes třicet závodníků z různých částí světa, dohromady se účastnilo přes šest šest závodníků," přiblížil konkurenci, která na světovém šampionátu panovala, Svoboda, který má už také zlato z mistrovství světa, když v loňském roce zvítězil v tlaku na mistrovství světa v Las Vegas.

JEŠTĚ JEDEN VRCHOL

Podivínští siláci tak prožívají úspěšný rok. Z jarního evropského šampionátu ve finském Rovaniemi přivezli šest zlatých a dvě stříbrné medaili, teď se jim dařilo i v celosvětové konkurenci. Momentálně se v Sokolu připravuje deset závodníků, což je nejvíce za poslední dobu. „V týmu je teď pět závodníků v mužské kategorii, jeden junior a čtyři dorostenci. Dorostenci jsou kluci, kteří skončili školu a teď chodívají cvičit," přiblížil aktuální stav podivínského Sokola Svoboda a dodal. „Chtěl bych poděkovat sportovnímu klubu Sokol Podivín (tento spolek zahrnuje kromě silového trojboje širokou škálu aktivit, pozn.aut.) za neustálou podporu," sdělil muž, který v Podivíně má posilovnu.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že v Sokolu mají pro letošek splněno, opak je pravdou. Klub bude v polovině listopadu hostit Otevřené mistrovství České republiky v mrtvém tahu, akce se uskuteční 12. listopadu.

VÁCLAV PETRŮ