Hustopeče - Neúprosné vedro a rozpálený písek čekal na účastníky IV. ročníku Poháru Hustopečské televize v beachvolejbale, který byl prvním turnajem zařazeným do pětidílné série Otevřeného mistrovství okresu Břeclav v plážovém volejbale. Na dvou hřištích Městského koupaliště v Hustopečích se sešla početná a kvalitní konkurence smíšených párů z našeho regionu včetně silných dvojic z Brna. Po osmi hodinách úporných bojů pod vysokou sítí nakonec nejvíc sil prokázal břeclavský pár Ivona Lamrová a Milan Pospíšil.

Už první kola vyřazovacích bojů přinesla několik překvapení. Na těžký los doplatili obhájci titulu Jan Karas a Sylva Stržínková, kteří už ve druhém kole prohráli s brněským párem Radek Pipal, Míša Janíčková. Definitivní stop v turnaji jim pak vystavil Zbyněk Michlovský (Podivín) a Lucie Turková (Brno) v druhém kole oprav. „Těžký los ale hlavně naše malá sehranost rozhodla,“ vysvětlovala důvody vyřazení Sylva Stržínková.

„Nám se tady v Hustopečích loni velmi líbilo, tak jsme sem pozvali naše kamarády z Brna a ti se ukázali jako velmi silní soupeři,“ dodala pak s úsměvem. Velmi dobře se dařilo domácím hustopečským párům, kteří v bodované dvanáctce měli hned čtyři páry. Nejlépe z nich se dařilo Martinu Klimešovi s Anetou Fabiánkovou, kteří nakonec skončili na sedmém místě.

V prvním semifinále se střetli páry Milan Pospíšil, Ivona Lamrová a Zbyněk Michlovský s Lucií Turkovou. Los tyto dvojice svedl už v prvním kole a po velmi vyrovnaném průběhu zápasu těsně zvítězil pár Pospíšil/Lamrová. V semifinále jim chtěli jejich soupeři porážku z úvodu turnaje vrátit, ale opravný pavouk jim vzal hodně sil, takže i tentokrát byla břeclavská dvojice úspěšnější a probojovala se do finále. Druhé semifinále bylo čistě brněnskou záležitostí. Svou suverenitu v něm prokázala dvojice Radek Pipal a Míša Janíčková, kteří jistě porazili manžele Pečenkovi 2:0 na sety.

Finále bylo ukázkou velmi kvalitního beachvolejbalu. Oba finalisté divákům předváděli strhující souboje nad sítí i téměř akrobatické kousky v poli. Přispěl k tomu i fakt, že oba páry měli díky svému suverénnímu postupu v turnai dostatek sil. I když průběh obou finálových setů byl velmi vyrovnaný, koncovka vždy patřila břeclavskému páru Pospíšil/Lamrová.

Do té chvíle velmi pěkně hrající pár Pipal/Janíčková, se jakoby zalekl další možnosti vyhrát turnaj v Hustopečích a opět odchází z místních kurtů jako poražený finalista. Velkou radost z vítěztví na prvním turnaji okresní série pak dokazovalo vítězné gesto neporažených finalistů. „V semifinále jsme měli štěstí, že naši soupeři se museli prokousávat opravným pavoukem a měli tak méně sil než my,“ řekla nám po skončení turnaje Ivona Lamrová. „Naši fináloví soupeři nám svým stylem seděli a tak jsme si na ně hodně věřili. Dá se říci, že to pro nás nebyl ten nejtěžší zápas turnaje,“ prohlásila s vítězným úsměvem na tváři.