>

Do soutěží dívek se místo plánovaných čtyřiadvaceti přihlásilo jen dvanáct hráček, které byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Poláchová nezačala nejlépe, když si Cardovou (Tišnov) pustila příliš ktělu a musela jí odvracet dva mečboly.

Nakonec ale svůj druhý mečbol proměnila ve vítězství 3:2 (poslední set14:12). Teprve později se ukázalo, že tento výsledek měl zásadní vliv na postup Poláchové do první čtyřky, která si mezi sebou rozdělila přebornické medaile. Poláchová porazila A.Benadovou (Mikulčice), Havlíčkovou a Kutrovou (obě SKST Brno), stejných úspěchů ale dosáhla iCardová.

Vboji oprvní místo ve skupině sVránovou (ČSAD Hodonín) byla zpočátku Poláchová velmi aktivní, vyhrála první set a ve druhém vedla až do stavu9:5.

Vránové se podařilo vybojovat pár těžkých úderových výměn a obraz hry se změnil. Hráčka MSK začala více chybovat a Vránová jistou hrou dosáhla na výhru 3:1 a postup zprvního místa se započítanou výhrou.

Ve finálové skupině nejprve Poláchová podlehla největší favoritce a pozdější krajské přebornici Tomanovské (ČSAD Hodonín). Znovu po dobrém začátku (9:7 a nahraný míč), snedotaženou koncovkou prvního setu a následnou porážkou 0:3. Vypadalo to na boj otřetí místo sN. Benadovou (Mikulčice), ta ale situaci zamotala výhrou 3:1 nad Vránovou.

Nabídnuté šance Poláchová využila, porazila Benadovou rovněž 3:1, při sčítání míčků ze vzájemných zápasů těchto tří hráček na tom byla nejlépe ( 10míčků), a to ji vyneslo na stříbrnou pozici.

Druhou stříbrnou medaili pak získala ve čtyřhře dorostenek, vníž jí byla dobrou partnerkou právě Cardová zTišnova, která udržovala míč ve hře a připravovala situaci pro rozhodný útok Poláchové. Lepší byly jen nejvýše nasazené Tomanovská sVránovou (Hodonín).

Dorostence okresu na krajském přeboru zastupoval Petr Uher ze Sokola Lanžhot. Byl nasazen do čela jedné ze základních skupin a také podle očekávání začal dvěmi výhrami 3:0– nad Martinem Bízou (MS Brno) a Markem Vybíralem (TTC Znojmo). Zdálo se, že má postup vkapse, když nečekaně podlehl Radku Podrazilovi (ČSAD Hodonín) 0:3 a došlo také kpočítání míčků. Zde byla situace neskutečně vyrovnaná.

Bíza byl aktivní ojeden míček a skupinu vyhrál, Podrazil měl neutrální bilanci a postoupil ze druhé příčky, Uher byl ojeden míček pasivní a zůstala pro něho třetí, nepostupová příčka.

Škoda trochu odevzdaného závěru třetího setu sPodrazilem, stačilo hrát pozorněji a uhrát ojeden míček více a vše mohlo dopadnout jinak. Na medailové umístění se dostal Uher ve čtyřhře dorostenců, vníž skončili společně sMotyčkou (Slovan Hodonín)třetí.