Nic nepodtrhuje převahu jižní Moravy v ženské části stolního tenisu jako fakt, že si to už poosmé za posledních dvanáct let o mistrovský titul rozdají hráčky Břeclavi a Hodonína. Samotné Břeclavanky postupují do finále pošesté v řadě a podeváté celkem.

První finálové utkání se uskuteční v Hodoníně již dnes v šest hodin večer. Odveta je na programu ve středu ve stejný čas v Břeclavi. A zcela jistě se finálová série ještě vrátí v pátek do Hodonína. Hraje se totiž na tři vítězné zápasy. Pokud nebude v pátek rozhodnuto, bude finálová série pokračovat ještě v dalším týdnu.

Zřejmým favoritem jsou tentokrát hráčky Hodonína, které mistrovský titul obhajují. Trojice Renáta Štrbíková, Kateřina Pěnkavová a Lenka Harabaszová průběhu byla celou letošní sezonu neprůstřelná, s velkým nadhledem vyhrála všechna svá utkání. „V domácí soutěži jsme favorit a v každém zápase musíme dokazovat, že jsme lepší," prohlásila hodonínská Harabaszová.

Její tým naposledy svou sílu ukázal v extraligovém semifinále, v němž porazila překvapivého účastníka závěru šampionátu MK Řeznovice 5:0 a 5:1.

Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav jsou ale výkonnostně Hodonínu mnohem nejblíž. Vivien Ellö se svými bohatými zkušenostmi a schopností měnit taktiku v průběhu hry, dokáže sehrát rovnocennou partii se všemi třemi hráčkami SKST. Ale i její mladé spoluhráčky Aneta Kučerová a Karin Adámková nejsou za stoly žádnými nováčky.

V minulosti dokázaly bodovat i proti kompletnímu týmu Hodonína, což se nejlépe ukázalo při loňském finále Českého poháru, v němž Břeclav svého soupeře porazila překvapivě hladce 5:2. „Rozdíl oproti extralize byl v tom, že když se hráčky Hodonína dostaly při nepříznivém průběhu finále pod tlak, ztrácely svou bezchybnost i sebevědomí a v tom byla naše šance, které jsme stoprocentně využili," řekl tehdy po vítězném finále kouč MSK Petr Nedoma.

Výhodou Hodonína je fakt, že se finále hraje na tři vítězná utkání. Ani dvě zakolísání neznamenají pro Hodonín ztrátu šance mistrovský titul obhájit.