Obě hráčky prohrály v průběhu soutěže dvakrát. Vachovcová právě s Dubkovou a na závěr i s Polákovou (Ferrum Frýdlant). Dubkova po porážce s Valentovou (Ferrum) nečekaně klopýtla v předposledním kole, když v Praze na Slavoji prohrála 2:3 s juniorkou Pikalovou, která v celé extralize uspěla jen šestkrát.

Třetí příčka patří Renátě Štrbíkové (Břeclav), hráčce, která dokáže v pravou chvíli zabrat, ale neodpustí si výkonnostní výkyvy, zejména tehdy, když to není na úkor výsledku družstva.

Z tohoto pohledu je třeba se dívat na pět porážek sedminásobné mistryně ČR a sportovkyně roku 2009 regionu Břeclav. V první desítce se podle očekávání usadily zkušené exreprezentantky ČR Dobešová, Valentová a Hrachová, ale na záda se jim již silně tlačí nastupující generace, kterou zastupují Matelová, Ságlová, Blašková a Kučerová.

Jen o málo pozadu zůstala trojka MSK Kristýna Mikulcová, která extraligu hraje v plném rozsahu první sezónu (v té minulé měla střídavý start v SK Frýdlant).

Třináctá příčka a téměř dvoutřetinová úspěšnost v nejvyšší domácí soutěži jsou výborným vysvědčením výkonnosti juniorské reprezentantky ČR.

V dresu MSK ČP Břeclav Gumotex se v extralize představily ještě Zuzana Demianová-Poliačková, Petra Mergenthalová a Barbora Poláchová. Zatímco přínos Demianové při jejích dvou utkáních byl pro družstvo evidentní, Mergenthalová se bodově prosadila jen omezeně a Poláchová dokázala vyhrát jen jeden zápas.

Pořadí nejlepších hráček extraligy: 1.Vachovcová (Hodonín A) 37:2, 2.Dubkova 23:2, 3.Štrbíková (obě Břeclav) 37:5, 4.Dobešová (SK Frýdlant) 36:5, 5.Matelová (Hodonín A) 46:7