Vysokou hodnotu má postup Kučerové do čtvrtfinále dvouhry žen. Nejprve vyřadila talentovanou Kapounovou (Hodonín), jejíž odpor zlomila až v posledních dvou setech a vyhrála 4:2. Pak narazila na jedničku Frýdlantu Hanu Bartošovou a překvapivě ji zdolala snadno 4:1. Ve čtvrtfinále to již nešlo, střetla se s členkou nejužší reprezentace žen České republiky Danou Čechovou-Hadačovou a podlehla jí jasně 0:4 na sety.

Až do čtvrtfinále se dostala Kučerová i ve smíšené čtyřhře, i když její partner Marek Obešlo (El Niňo Praha) zdaleka nepatří k české špičce. Proti favorizované dvojici David-Harabaszová uhráli ve čtvrtfinále jen jeden set.

V Plzni se představila i další hráčka MSK Břeclav Veronika Tušlová. O postup do hlavní soutěže bojovala v kvalifikaci. V ní porazila dvě soupeřky, další pětisetová bitva už ale skončila v neprospěch patnáctileté hráčky Břeclavi.

Tušlová hrála i soutěž juniorek do 21 let, v níž ovšem měla hodně nepříznivé vylosování. Hned v úvodu narazila na druhou nasazenou hráčku Tomanovou, držela s ní krok v prvních třech setech, nakonec ale prohrála 0:4.

Mistry České republiky pro rok 2014 se stali Tomáš Konečný (Polonia Bytom), Iveta Vacenovská (Linz AG Froschberg), a dvojice Konečný (Bytom)-Tregler (El Niňo Praha), Pěnkavová (Hodonín)-Kučerová (MSK Břeclav) a Jančařík (Grenzau)-Vacenovská (Linz).

Dvouhry juniorů do 21 let vyhráli Dagmar Blašková (Frýdlant) a David Reitšpies (El Niňo Praha).