Kdy jste se stolním tenisem začala? Byl to váš první sport?

Měla jsem pět let, a protože můj otec stolní tenis také hrál a hraje ho dosud, vykročila jsem v jeho šlépějích. Bylo to v Kunovicích. Pak jsem přešla do Hluku, tam jsem byla od sedmi let a nikdy jsem v jiném klubu nehrála. Letošní přestup do Břeclavi je v tomto směru výjimkou. Lví podíl na mém výkonnostním růstu má trenérka Andrea Botková.

Co vás ke změně dresu vedlo?

V Hluku jsme již řadu let byly dobrým extraligovým celkem lepšího středu tabulky. Ráda bych okusila atmosféru boje o mistrovský titul, a proto jsem přijala nabídku k přestupu do MSK.

Jaký typ hráčky jste?

Jsem hráčkou útočného pojetí s dobrým bekhendem a účinným podáním. Popracovat bych chtěla na zlepšení forhendových úderů.

S malým celuloidovým míčkem jste se vypracovala až na reprezentační úroveň.

Prošla jsem reprezentacemi žákyň, dorostenek, juniorek a čtyři roky jsem byla i v reprezentačním kádru žen. Nyní, po jeho zúžení, jsem vedená jako sledovaná hráčka.

Vypíchnete vaše největší sportovní úspěchy?

Z mládežnických mistrovství republiky mám celkem jednadvacet medailí, mezi dospělými pak čtyři placky ze čtyřher. Poslední z nich jsem minulou neděli přivezla z Plzně. Absolvovala jsem šest startů na mistrovství Evropy juniorů, dvakrát jsem startovala i na juniorském mistrovství světa a zahrála jsem si i ve finále juniorského Pro Tour.

Je pro vás stolní tenis jedinou obživou?

Věnuji se mu sice profesionálně, ale současně studuji po maturitě na vyšší odborné škole obor nutriční terapeut. Studuji i trénuji momentálně v Havířově.

Ve svých dvaadvaceti letech máte jistě před sebou smělé cíle.

V osobním životě chci dokončit vyšší odbornou školu a pak to zkusit na vysoké. Ve sportu bych se chtěla probojovat do užšího reprezentačního kádru České republiky a s celkem MSK vybojovat mistrovský titul.

Co děláte ve volném čase?

V zimě si zajdu zalyžovat, ráda chodím do kina a baví mě nakupování. Také si nenechám ujít posezení u kávy. A jak již můj studijní obor napovídá, zabývám se skladbou stravy.

Co sport a vaše rodina?

Otec zůstal věrný stolnímu tenisu Vlčnova, kde má rodina bydlí. Maminka není žádný sportovní nadšenec a sestra? Ta má sport ráda, ale stolní tenis ji neoslovil.