Páteční podvečerní zápas s Českými Budějovicemi byl poznamenán pozdním příjezdem hostů. Domácí volejbalsité museli spolu s diváky hodinu čekat na úvodní prvoligové podání na domácí palubovce.

„Zápas pozdní začátek určitě ovlivnil. Hosté byli nerozcvičení, my už jsme naopak byli z toho čekání unavení,“ poznamenal hrající kouč Poštoranů Petr Baránek.

Domácí oproti úvodním kolům nastoupili v mnohem silnější sestavě a na jejich hře to bylo znát. Jihočeši však nepřijeli jen na výlet a pokoušeli se odolávat domácímu snažení.

Úvodní set patřil domácím, ve druhém se však koncovka povedla lépe hostům a bylo vyrovnáno. Únava z cesty se však nutně na týmu Českých Budějovic musela projevit a zbylé dva sety již patřili hráčům Tatranu v poměru 25:23 a 25:17.

„Byla to ukázka našich schopností. Navíc nás hnali dopředu diváci, kterých přišlo docela hodně. Až mě to překvapilo,“ přiznal po páýtečním zápase Baránek.

V sobotu se v hale v Charvátské Nové Vsi proti sobě postavili dva nováčci. Havlíčkův Brod však kvalit domácích borců nedosahoval. Přesto se z výhry v úvodu radovali hosté.

„My jsme je trošku podecnili, to je pravda. Asi jsme si po pátku mysleli, že to půjde samo,“ myslí si hrající kouč.

Zápas měl na programu již jen tři další dějství. Všechna skončila ve prospěch domácích. Hosté vzdorovali amximálně do svých patnácti bodů a pak už nestačili.

Tatran si tak připsal pohodlné vítězství v poměru 3:1 (-19,19,17,17) a čtyři víkendové body mu zajistili solidní šestou příčku v prvoligové tabulce.

V příštíém víkendu čeká Poštorany opět pořádná porce kilometrů. Podle trenérových slov by si měli jet pro body do Jablonce, na palubovce vedoucí ČZU Prahy B to budou ít nesmírně těžké.