Družstvo Poštorné se těžko vyrovnává s chybějícím Petrem Pospíšilem, který pro déle trvající zdravotní problémy nenastoupil. Na jeho postu univerzálního hráče se postupně vystřídali Řehořek, Sadílek i Vilda, ale žádný se nedokázal nijak významně prosadit na útoku.

Trenér Michal Marek se marně snažil kombinovat s hráči v postavení, ale žádných z nich neodvedl přesvědčivý útok v důležitých momentech a to zejména v koncovkách setů. To byl důsledek, že když se vedlo 1:0 po snadno vyhraném prvním setu úvodního zápasu, přišlo až ke „zkratovému“ pojetí hry, kdy několikrát po sobě jdoucí útoky z obou kůlů končili pod nohama ve vlastním poli. Soupeř lehce získal vedení a zvítězil 25:12.

Ve třetím a čtvrtém setu sehrály týmy vždy vyrovnanou koncovku, ale jak bylo již řečeno, nedokázali se prosadit smečaři z Poštorné a Drásov opětoval větší zkušeností a účinností ze středu sítě, čímž vzal, byť jen těsným rozdílem, domácím oba sety v poměru 25:23 a 29:27.

Druhé utkání započalo tam, kde skončilo prvé utkání. Tahanici o finální bod v závěru vyhrál Drásov na konečný stav 27:25. V následujícím setu si Tatran nevedl špatně, dostal se přes zlepšenou hrou k vedení 18:13 a zvítězil 25:15. Zdálo se, že by se diváci mohli dočkat vítězného utkání. Avšak trenér hostí Josef Mrkos vrátil svým hráčům ztracenou sebedůvěru.

Jejich hra se opírala o výborně provedený servis z výskoku, jehož razantnost, dělala domácím patřičné problémy. Přidalo se drobné zranění smečaře Kříže, který byl střídán. Set prohráli 20:25. Čtvrtý a bohužel pro domácí Poštornou také i poslední set. Hra byla silně poznamenaná předešlým vývojem a byla znát částečná odevzdanost celé šestice hráčů na hřišti. Konečný stav 16:25 zpečetil neúspěšnou volejbalovou sobotu volejbalistům TJ Tatranu Poštorná.

Rezervní družstvo mužů bylo tentokrát na 100% úspěšné, porazilo v domácím prostředí družstvo TJ Sokola Dědice dvakrát 3:0.

Následující víkend se budou usilovat zopakovat tento výkon na hřišti VK MS Brna. Muži „A“ budou hostovat na severu Moravy na palubovce předposledního týmu z Nového Jičína.