Základní sestava začala velmi opatrně, ale i soupeř měl z domácího mužstva respekt. Postupně se hosté osmělili a získali vedení 14:8. Družstvo domácích přidalo na obrátkách a hru i skóre srovnalo na 15:16, avšak soupeř udržoval mírné vedení o dva body.

„Až stav 21:19 byl ve vývoji tohoto setu zlomový. Převzali jsme iniciativu, soupeř znervózněl a produkoval chyby na příjmu podání,“ viděl základ úspěchu v prvním setu trenér Tatranu Michal Marek. Hostům nepomohly ani oddechové časy a domácí zvítězili 25:21.

Ve druhém setu Tatran, ukolébaný předešlým vítězstvím, začal ospale a rychle prohrával. Náskok Nivnice narostl až na šest bodů a ani později již nedokázala Poštorná vzdorovat rozjetému soupeři a prohrála druhý set vysoko 19:25.

Úvod třetího setu se nijak nelišil od druhého, ale za kratší provaz tentokrát tahali hosté. Domácí si udržovali po celý průběh setu pětibodový odstup. „V koncovce se stalo něco neuvěřitelného. Nechali jsme soupeře, aby zázračně srovnal skóre a už to bylo zase napínavé. Těsné vedení se přelévalo z jedné strany na druhou až do samé koncovky a v té byl bohužel nakonec šťastnější hostující tým,“ mrzelo promarněné vedení Marka.

Soupeř se tedy po výhře 29:27 ve druhém setu poprvé ujal v zápase vedení.

Čtvrtý set byl vyrovnaný, a přestože hosté jednou dokázali odskočit na rozdíl čtyř bodů, Tatran ale ztrátu nejenže smazal, ale po srovnání skóre ovládl dění na hřišti. Soupeř po prohře 18:25 jako by se už šetřil na závěrečný pátý set.

Začátek sice patřil domácím, kteří vedli 4:2, ale následně vyrobili několik nevynucených chyb a při změně stran prohrávali 8:7, znervózněli a již se nedostali do hry. Koncovku tak hladce prohráli 15:9, a tím i celý zápas 3:2 na sety.

V odvetném utkání v dresu Tatranu nastoupil i zkušený blokař Klimeš a na hře to bylo postupně znát. Na hřiště zavládla větší pohoda a to se projevilo i na skóre. To však jen do doby, kdy Poštorná, stejně jako den předtím, slibný náskok prohospodařila. Vybičovaní hosté vyhráli první set 25:23.

„Druhý set jsme již zcela ovládli, kluci se rozjeli ve velkém stylu, zlepšil si příjem podání a útočníci se prosazovali ze všech pozic,“ chválil přístup k odvetě trenér Poštorné.

Skóre tak postupně narůstalo až na konečných 25:21 pro Tatran. Třetí set byl zlomový pro vývoj celého utkání, domácí, přestože na začátku setu prohrávali 6:8, set otočili a jednoznačně vyhráli poměrem 25:16.

Čtvrtý set (25:20) si už Tatran nenechal ujít. Opět zapůsobila kladně koncentrovaná obrana, plná obětavých zákroků. I díky blokaři Klimešovi tak Tatran Nivnici porazil v odvetě 3:1 na sety.

Družstvo žáků Tatranu Poštorná potvrdilo rostoucí výkonnost. Pod vedením trenérky Marie Bábíčkové se mladí volejbalisté neustále zlepšují. To potvrdili i v sobotním 5. kole mistrovského turnaje krajského přeboru, když doma zvítězili ve všech třech utkáních proti Letovicím, Šlapanicím a Volejbalu Brno D. Tímto si zabezpečili postup do první čtverky, kde se utkají s nejlepšími celky této soutěže.

TJ Tatran Poštorná – TJ Nivnice 2:3 (21, –19, –27, 18, –9) a 3:1 (-23, 21, 16, 20)

Sestava Tatranu Poštorná: M. Pospíšil, Vilda, Sadílek, Bukovský, Řehořek, Kříž, Kellner a Klimeš

LIBOR VILDA
MARTIN DANEŠ