Nebylo tomu ani jinak na Odolené Vodě a v Chomutově. Tým oslaben o marody Svobody, Sedalíka a ne zcela zdravého Fabikoviče nastoupil v Odolené Vodě v nezvyklé sestavě s nahrávačem Kurdíkem. Zkušenému soupeři nečinilo velké problémy získat převahu v zápase proti morálně oslabenému družstvu z Moravy. Výsledek 3:0 byl rychlou záležitostí a za padesát minut mohli oba kapitáni podepsat zápis o konci utkání.

V sobotu do Chomutova přicestoval dodatečně na zápas Dalibor Vilda, který měl posílit post nahrávače a Kurdík přešel na libero. Ani tato změna zásadně neovlivnila konečný výsledek zápasu. V prvním setu byla hra vyrovnaná, ale změna stran již tradičně přinesla útlum do řad Poštorné. Od často chybných servisů, přes nepřesný příjem podání a nedostatečně razantní útok z krajů sítě se Tatran propadá do velké bodové ztráty v setu a tím soupeři dovolí hrát riskantně ve všech činnostech.

Zklamání nad dlouhou šňůrou neúspěchu je vidět ve tvářích všech hráčů, kteří s příchodem konce roku a přestávkou v soutěži budou jistě hledat cesty k vítězným duelům. Volejbalisty ještě čeká poslední dvojutkání v tomto roce s družstvem výběru střediska centra mládeže a to reprezentačních juniorů v Nymburce.

LIBOR VILDA