„Zápasy nebyly o volejbalové kráse, to bychom museli být v jiných zeměpisných šířkách, ale byly o síle vůle přetlačit soupeře, přechytračit obranu, vydržet déle a snést větší bolest z nabývající únavy,“ hodnotil obecně dvě těsné výhry poštorenského Tatranu jeho trenér Michal Marek. První bitva totiž trvala skoro pět hodin a na konci se radoval domácí tým z Poštorné. Za herní morálku patří domácím plné absolutorium

Na úvod utkání trenér domácích postavil hráče, kteří se aktuálně jevili jako nejlepší. Výkon ale neodpovídal očekáváním, byl ustrašený, křečovitý, plný nevynucených chyb. Set Poštorná prohrála devítibodovým rozdílem. Nastal čas na změny v sestavě. Nový kádr se prezentoval skvěle a prakticky téměř bez střídání absolvoval zbytek utkání a celý druhý zápas.

Maratonský set

Druhý set byl klíčem k úspěchu. Při remíze by totiž byla hra otevřená. Od stavu 16:16 se rozpoutala bitva, která brala dech divákům a na hráče kladla extrémní nároky. Bod za bodem se odvíjelo skóre až do stavu 30:30, kdy Tatran definitivně zlomil odpor soupeře. „Při některých výměnách šli hráči nadoraz a o úspěchu té které strany rozhodovalo i štěstí. Ale to, jak se říká, více přeje připraveným, a tím jsme byli my,“ těšila Marka výhra v doslova maratónské sadě.

Následující třetí set byl lehkou záležitostí domácích. Hlučín se nedokázal otřepat z prohry a zdál se být rezignovaný. Naopak vše vrhl do setu čtvrtého. Poštorná vedla jen v úvodu, pak soupeř technickou hrou rozdrtil obranu domácích a vyhrál. Tie-break se Poštorné vydařil, štěstí stálo opět na straně domácích. Tatran byl ve vedení od počátku a bylo jasné, že nelze prohrát. Po více než dvou hodinách hry vítězství Tatranu opravdu přišlo.

Do druhého zápasu vstupovali všichni aktéři s tím, že komu se podaří urvat první set, bude to klíč k celkovému vítězství. Bohužel domácí tahali za kratší konec celý set a soupeř z Hlučína jistě vyhrál. Očekávaná bitva o druhý set se dlouho odvíjela podle scénáře bod za bod. Samotná koncovka ale po chybách domácích skončila znovu ve prospěch Hlučína. Třetí set od stavu 9:9 se začal obracet ve prospěch Tatranu. Začínající únava se podepsala na klíčových hráčích Hlučína více, než na domácích borcích.

Poštorenští hráči jasně cítili, že soupeř začíná mlít z posledního, a to se projevovalo na jejich hře pozitivně. „Najednou byla větší odvaha jít do signálů, zariskovat při podání, odvážně postavit i trojblok,“ komentoval pozitivní změnu ve hře domácí trenér. Třetí i čtvrtý set Tatran vyhrál jistě a před pátým setem měl všechny trumfy v ruce. Unavený a rezignující soupeř, prohrál i zkrácený pátý set, a tím i celé utkání 2:3 na sety.

Chybějící opora

„Závěrem je nutné říct, že neustále přetrvává problém s absencí excelentního univerzála Petra Pospíšila. Řehořek ani Sadílek jej nedokáží plnohodnotně nahradit zejména v útocích z doskoku. Mládí a taktická nevyzrálost limitují oba dvacetileté hráče. Trpí tím i výkon celého týmu. Stálicí je Fabikovič. Klimeš tentokrát mile překvapil výdrží i svými zásahy v poli, kterými jinak velmi šetří. Dobře hrál mladý Kříž, jeho výkon však hodně závisí na kvalitě nahrávky,“ hodnotil svůj tým Marek.

Po týdenní přestávce otestují svoji vůli hráči Tatranu na půdě týmu z Drásova.

TJ Tatran Poštorná – TJ Hlučín

3 : 2 (-16, 30, 16, –19, 12)

Sestava v 1. zápase: Vilda D., Sadílek, Kellner, Řehořek, Pospíšil M., Fabikovič – Kříž, Klimeš, Vlček

3 : 2 (- 20, –23, 22, 21, 11)

Sestava ve 2. zápase: Fabikovič, Vlček, Kříž, Klimeš, Sadílek, Pospíšil M. – Bukovský, Vilda D., Řehořek