To áčko squashistů mělo jednoznačný cíl. Udržet se v první lize a třeba vylepšit loňské umístění. K tomu má pomoci i nová tvář z Olomouce. „Podařilo se nám zajistit angažmá Petra Kopeckého, který je momentálně na sedmatřicátém místě v celorepublikovém žebříčku," naznačil šanci na splnění předsezónního cíle vedoucí Břeclavanů Robert Helešic.

Tým na to Břeclavané momentálně mají velmi slušný. Kapitán Ladislav Burian je na 23. místě v republice, Michal Jílek je na 49. pozici a hostující Gál, který v týmu působí už od loňska, je na Slovensku na 21. místě. Kromě toho tým může doplnit ještě další posila od našich východních sousedů, a to Peter Šiška, dvanáctý hráč slovenského žebříčku.

Těmito posilami pro A-tým se nám naskytla možnost posílit i rezervní tým a pokusit se tak hrát o nejvyšší příčky třetí ligy. Tým ale hned v úvodu letošní sezony postihla marodka, takže se útok na možný postup o soutěž výše nekoná. Béčko je momentálně ve třetí lize čtvrté.

Ani áčko nezačalo dobře. „Hned na první dvoukolo jsme odjeli jen ve třech hráčích bez Gála, který prodělal operaci kolena. Neměli jsme za něj dostatečnou náhradu. S Frýdkem-Místkem jsme v Praze prohrálíi 1:3 a s domácím celkem jsme uhráli remízu 2:2, na poměr míčů ale zvítězila Praha. Také na favority celé ligy z Ostravy jsme v oslabené sestavě nestačili a s Moravskou Slávií Brno jsme uhráli remízu a opět prohráli na poměr míčků. Najednou jsme byli v tabulce poslední. Od té doby jsme ale všechny zápasy vyhráli a před posledními čtyřmi zápasy sezony jsme na výborné druhé příčce," popisuje sezonu Helešic, který chtěl podle svých slov pomáhat letos hlavně béčku, ale kvůli marodce musel naskakovat i v první týmu.

Další kola už Lokomotiva nastoupila v kompletní sestavě a hned to bylo na výsledcích znát. Zlín, Znojmo i Čimice porazila 4:0 a Brno 3:1 na zápasy. Bez ztráty bodu začala stoupat tabulkou. Jenže nastaly další komplikace. „Michal Jílek ukončil působení v Břeclavi a slovenská posila Peter Šiška čekala narození potomka, takže k utkání nemohla odcestovat. Dokonce jsem musel naskočit na pozici hrající čtverky já," přiznal Helešic.

I po dalších změnách v sestavě se ale áčku břeclavských squashistů podařilo uhrát velmi dobré výsledky a mužstvo se po posledních odehraných zápasech dostalo z poslední příčky po prvním kole na druhé místo v první lize skupině B. V posledním zápase se Břeclavanům dokonce porazit v odvetě silný ostravský tým.

„Výsledky posledních dvou víkendů ukázaly, že naše cíle hrát o první příčky v první lize a případný postup do extraligy nebyly tak přehnané, protože kdybychom byli kompletní, určitě by nebyla naše ztráta na první tým tak velká, jako je nyní," krčil rameny Helešic s tím, že áčko lokomotivy už na Moravskou Slávii Brno ztrácí devět bodů. K postupu by vedoucí tým musel zaváhat a Lokomotiva vyhrát všechny zápasy výsledkem 4:0. Poslední víkendové dvoukolo se odehraje až ve druhé polovině dubna v břeclavské hale.

„Postup do extraligy by byl obrovským úspěchem, ale nikdo ze současného kádru už by na ni pořádně výkonnostně neměl. Ten skok je obrovský, navíc tam hraje hodně zahraničních hráčů. Pro nás by byl neskutečný úspěch i postup do baráže ze druhého místa," dodává Helešic.