Na hlinitopísčitý kilometrový okruh přijedou změřit síly ti nejlepší jezdci ve dvanácti různých kategoriích závodních speciálů. Celkem půjde o více než stovku závodníků.

„Letošní ročník nás svou účastí překvapil. Sto sedm závodníků jsme tu ještě nikdy neměli. Všude se mluví o hospodářské krizi, takže jsme rekordní účast ani nečekali. jsme rádi, i když to pro nás bude organizátorský oříšek,“ potvrdil ještě před závody jedno „nej“ předseda ivaňského AMK Josef Růžička.

Lákadel na závody je spousta. tím hlavním budou samozřejmě nejsilnější kubatury závodních speciálů. „Letos k nám čtyřiašedesátiletý pan Hošek přiveze ukázat svůj závodní speciál značky BMW, který má po úpravě více než 500 koní. To už je slušná mašina. Pak samozřejmě potěší oko i závody Junior Buggy, kde závodí děti už od pěti let. A pak samozřejmě nejsilnější kubatury speciálů, které mají až čtyřlitrové motory,“ přiblížil nejzajímavější momenty autokrosové akce Růžička.

Pro diváky je připravené kromě občerstvení a závodního víkendu také několik doprovodných akcí. Pro nebojácné diváky bude k dispozici helikoptéra, ve které si mohou zaplatit vyhlídkový let. Také jsme připravili motorové padáky, na kterých se zájemci mohou proletět,“ dodal Růžička s tím, že víkend nebude jen o rychlých kolech.

Dospělý člověk zaplatí v sobotu na tréninky a jednu rozjížďku celodenní vstupné 80 Kč, na nedělní závody a finálové boje to bude stokoruna. Děti mají po oba dva dny vstup zdarma.

Program závodů:
Sobota 16. července
10:25 – 12:50 – první měřený trénink
13:20 – 15:45 – druhý měřený trénink
16:05 – 18:35 – první rozjížďky

Neděle 17. července

8:00 – 10:30 – druhé rozjížďky
10:30 – 13:00 – třetí rozjížďky
13:40–16:10 – finále
16:20 – slavnostní předání cen