Tentokrát se v rozsáhlém poli závodníků objevilo i několik vytrvalců z Břeclavska. Tou nejznámější byla běžkyně Andrea Šuldesová z Lokomotivy Břeclav, která dokázala, že to myslí s návratem mezi atlety vážně.

Oproti loňsku, kdy běžela po delší přestávce poprvé, se totiž dovedla zlepšit o plných čtrnáct minut, a to je úctyhodný výkon. Skončila celkem šestá mezi ženami z České republiky časem 1:26:40 hodin, což je zlepšení jejího vlastního okresního rekordu. Celkově, včetně mužů, byla na 268. místě, mezi ženami jí patřila třiadvacátá příčka.

Druhá běžkyně břeclavského okresu Katarína Kuťková je i přes své slovenské křestní jméno je Lednice a závodí rovněž za Lokomotivu Břeclav. I ta se ctí doběhla půlmaratonskou trať, když se zlepšila oproti loňsku téměř o šest minut a časem 1:45:37 hodin skončila na 85. místě mezi českými ženami, celkově na 1854. místě a mezi ženami vůbec byla na 144. místě. Celkem doběhlo 1147 žen.

Na startu se ale objevili i dva mužští zástupci z Břeclavi. Vít Jonáš si zkusil jednadvacetiki­lometrovou trať podruhé, jeho kamarád Bohumil Gál poprvé. Oba se rozhodli běhat pro zdraví po jeden a půl letech tréninku. Oba běželi v barvách Vitálního světa Čechovka Břeclav, která v rámci projektu „Odlehčeme zeměkouli“ podporuje zdravý styl života.

„Byl to pořádný test. Měl jsem své skromné cíle běže kilometr za pět minut. Ze začátku jsem to nechtěl přepálit, tak to bylo pomalejší. Postupně jsem ale začal zrychlovat, až jsem v cíli měl kilometr za 4:50 minut. To jsem ale zjistil až po doběhnutí, když jsem dostal rozepsaný svůj čas. Bylo skvělé, když jsem předbíhal i černochy. Ti ale určitě nebyli z Keni nebo Etiopie,“ smál se pětačtyřiceti­letý Gál.

Společně se svým stejně starým kamarádem doběhli nakonec do cíle v čase kolem 1:41 hodiny. O více než dvě minuty předběhl i legendárního fotbalistu Pavla Nedvěda, který běžel v kategorii mužů do 45 let půlmaratónskou trať potřetí.

„To je takové zadostiučinění. Po závodě jsem byl samozřejmě unavený, celý další den jsem polehával, pálily mě nohy. Ale už třetí den po závodě jsem byl v pořádku,“ tvrdil Gál.

Celkově Gál doběhl jako 1470. z 8252 zá­vodníků, kteří závod dokončili. Jonáš byl v cíli 1522. Ve své kategorii mužů mezi 45–50 lety byl Bohumil Gál klasifikovaný na 116. a Vít Jonáš na 124. pozici. Úspěchem ale rozhodně bylo dokončení slavného závodu.

„S organizací ale problém nebyl, musím pořadatele pochválit, že tolik tisíců běžců dokázali dostat postupně na trať a neušlapali jsme se,“ dodal Gál.