„Věříme, že nám to přiláká další hráče i rodiče, a taky trenéry," říká letos sedmadvacetiletý softbalista.

Každé nové hřiště je pro sportovce svátek. Není ale zadarmo. Na kolik vás vyšlo to vaše?

Momentálně jsme na nějakých čtyř set tisících. Mělo to být ale daleko víc. Původní rozpočet byl kolem třech a půl milionu. Úspěch je, že jsme se dostali na desetinu ceny.

To je pořádný zásah do původního rozpočtu. Jak se vám podařilo osekat náklady?

To hlavní, na čem jsme ušetřili, jsou terénní úpravy. Závlahu máme vlastní, zjednodušenou. Jinak měla být pod celým hřištěm. Mělo by být i jiné podloží. Ale škvára pod hřištěm nám vodu naštěstí odvádí dobře. Travnatá část by měla být celá vybraná. Pod ní je všelijaká navážka, dokonce jsme tam našli celý motor. Potřebovali bychom odebrat tak třicet centimetrů zeminy, nahradit ji novou 
a udělat závlahu. To je otázka tak milionu a půl.

Počítáte s tím, že i na toto ještě dojde řada?

Věříme, že ještě seženeme partnery a půjde to. Ale musíme postupnými kroky. Sehnat na náš sport milion je však těžké.

Jakou roli hrálo v budování hřiště město Břeclav?

Vyšlo nám vstříc s pozemkem. Dalo nám ho za minimální částku s tím, že na něm musíme vybudovat hřiště. Máme ho tak na delší dobu pronajaté.

Hrát v Břeclavi softbal za minulých podmínek pro vás už bylo neudržitelné?

Potřeba hřiště byla velká. Hráč bez hřiště to má těžké. Nepřijde se na něj podívat rodič ani fanoušek. Nemá zkrátka svoje zázemí. Hráli jsme provizorně na Pastvisku nebo na Slovácké. Snad nám to natáhne nové hráče.

O kolik lidí se staráte?

Naše členská základna je docela široká a pomalu se rozrůstá. Můžeme se bavit o sto až sto třicet členech. Máme spoustu těch přelétavých, co to hrají třeba rok. Těch stálých máme kolem té stovky.

I když se to možná tolik neví, v Břeclavi se softbal hraje hodně dlouho…

Historie je poměrně dlouhá. Prvopočátky sahají až do sedmdesátých let, kdy to spadalo pod Plamen. V devadesátých letech se na škvárovém hřišti začalo hrát pod Lokomotivou a týmem VSC Břeclav. O takovém hřišti se nám tehdy jen snilo. V té době začal organizovaný softbal v Břeclavi. Máme tu teď i školní ligy, které jinde v republice nejsou.