O víkendu ve dnech 7. a 8. srpna se uskuteční na závodišti v bývalém vojenském areálu v Přibicích odjede další závod letošního mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu.

Přibice v loňském roce pořádali závod mistorvství Evropy, letos se musí „spokojit“ s republikou. „Ta kvalita ale bude hodně podobná, už jsou přihlášeni matadoři jako Hošek nebo Bartoň. Ale přijedou i závodníci třeba z Rakouska a dalších zemí,“ zval na závod předseda AMK Ivaň Josef Růžička.

Ve dvou soutěžních dnech se motoristickým příznivcům představí jezdci všech divizí od dětského autokrosu Racer buggy, přes divizi Junior buggy, divize cestovních vozů až po divize autokrosových speciálů D3A 1600 a D3 4000ccm.

Úplnou novinkou autokrosového mistrovství sezony 2010 jsou závody kartcrossu, které se již řadu let jezdí v západní Evropě a v letošní sezoně se postupně představí na domácích tratích v České republice v samostatné soutěži Mascom cup.

„Někteří si to už zkusili na jiných tratích v republice. Ale pro Přibice to bude úplná premiéra. Už se na to těším, protože to bude hodně zajímavé,“ vysvětlil předseda AMK Růžička.

Kartcrossová auta jsou identická pokud jde o technické parametry. Mají zabudován motocyklový motor 600 ccm s výkonem od 100 do 130 koní.

Auta mají pohon na jednu (zadní) nápravu a nemají zpátečku, s čímž musí jezdci počítat, protože každá situace vyžadující couvání většinou vyřadí závodníka z dalšího průběhu závodu.

Pro ivaňský automotoklub je to jednoznačným vrcholem závodní sezony. Pořadatelé se nezastaví od pátku, kdy se začnou sjíždět závodníci, až do neděle, kdy závody vyvrcholí finálovými jízdami. Ta podívaná za to ale o víkendu bude zcela jistě stát.