Velkou premiéru si o tomto víkendu odbyla závodní trať v Přibicích. Na tamním písčitém oválu, jenž dokáže přivést závodníka hned na několika místech do úzkých, se po oba dny proháněly buginy a plechová auta v rámci Mezinárodního mistrovství republiky v autokrosu.

„Takovou akci jsme pořádali poprvé. Na to, že jsme s takovými závody neměli zkušenosti, tak jsme vše zvládli na výbornou. Uznání se nám dostalo i od svazového vedení, takže předpokládáme, že se nám vše povedlo,“ pochvaloval si průběh akce předseda automotoklubu Ivaň Josef Růžička.

Na poměrně rovné trati, která na první pohled připomíná slavný italský okruh Magiora, prezentovalo své řidičské umění několik zahraničních hvězd. Závodníky z Rakouska, Ruska či Slovenska dokonale zastínili otec a syn Antonyovi z UAMK Valtice.

Antony mladší bez velkých potíží opanoval kategorii bugin D3JB do 600 ccm, Zdeněk Antony starší naopak nenašel konkurenci mezi čtyřkolkami.

„Měli z toho ohromnou radost, že oba dokázali ovládnout svou kategorii. Pro Antonyho juniora to sice není nikterak převratný výsledek, protože dosahuje velkých úspěchů i na jiných drahách, ale i tak to nezůstane bez odezvy,“ líčil Růžička bezprostředně po ukončení závodu. „Oba se rozhodli, že tady zůstanou a pořádně to oslaví.“

Sehrané valtické duo mělo oproti ostatním řidičům nemalou výhodu. V průběhu roku si totiž přijelo trať odzkoušet. „Ale nebyli jediný. Hodně k nám jezdili i rakouští závodníci, aby si zdejší podmínky vyzkoušeli,“ upozornil Růžička. „Nicméně žádné výrazné nehody tentokrát nebyly. Samozřejmě, že se nejezdilo bez úhony, ale k zásadním úrazům nedošlo,“ podotkl.

Sobota a neděle, jež se nesla v Přibicích ve znamení řidičského umu, byla překvapivě ochuzena o vícero zapálených automobilových příznivců. „Předběžně odhaduji, že závody navštívilo na pět stovek diváků, což si myslím, že není mnoho. Spokojeni s tímto číslem moc nejsme,“ povzdechl si Růžička nad malým zájmem sportovní veřejnosti.