V žačkách všechny soupeře překvapili suverénním vystoupením břeclavské veslařky Tereza Trojanová, Elen Havlová, Eva Kunertová a Hana Nesňalová ve společenství s VK Lysá nad Labem. „Zvítězili v rozjížďkách a nakonec i v hlavním nedělním finále, kde na pražské náplavce vstoupily na červený koberec a převzaly medaile z rukou primátora města Prahy," přiblížil břeclavský trenér Josef Akai.

Žáci Tobiáš Trepáč, Oliver Ryšavý, Štěpán Baláš a Filip Císař startovali ve společenství s VK Otrokovice, taktéž zvítězili v rozjížďkách a postoupili přímo do finále A. Zde vybojovali třetí místo a nestačili pouze na osmiveslice Slávie Praha a ČVK Praha.

Aleš Pospíšil se na skifu neprobojoval do hlavního finále a v závodě B skončil na druhé pozici, celkově tedy na sedmém místě.

V závodě veteránek veslovala společně s veslařky z VK Ostrava a ČVK Brno Slávka Kouřilová. Tato posádka sice skončila na pátém místě, ale ve své věkové kategorii na bronzové pozici.

Mělník, Olomouc, Hodonín a Břeclav, to bylo společenství vítězné veteránské posádky, kde měl SVK Břeclav tři zástupce. Zdenek Šil, Karel Vaněk a kormidelník Milan Komárek.

Břeclavská odchovankyně Markéta Nedělová, která vesluje v osmiveslici Olympu Praha si systémem start - cíl doveslovala pro jasné vítězství před loděmi z Hamru Praha, Blesku Praha, Olomoucí a Slavie Praha.

V hlavním závodě o cenu primátora města Prahy startovali na pozicích veslovodů dva odchovanci Břeclavi. Dalibor Neděla veslující za Duklu Praha dovesloval pro jasné vítězství před lodí Slavie, kterou vedl olympionik Lukáš Helešic.

Po závodě si na pražské náplavce členové posádky Dukly převzali na červeném koberci putovní pohár z rukou pražského primátora Bohuslava Svobody.

Fotogalerie: SVK Břeclav - Primátorky 2024